fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na súde o väzbe kajúcnikov Makóa a Beňu nahlásili bombu, spisy obsahujú aj materiály SIS (video)

Ľudovít Makó a Boris Beňa sú obvinení pre trestné činy krivého obvinenia a krivej výpovede a krivej prísahy.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 12. apríla 9:33

Krajský súd v Bratislave v utorok rozhoduje o väzbe kajúcnikov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. Pojednávanie však museli na desiatky minút prerušiť, pretože v Justičnom paláci na Záhradníckej ulici nahlásili bombu.

Okresný súd prepustil oboch na slobodu

Ešte predtým súd z rozhodovania vylúčil verejnosť. Dôvodom je podľa súdu ochrana tajomstva chráneného osobitným záujmom.

Spisový materiál v tejto trestnej veci totiž obsahuje totiž aj materiály Slovenskej informačnej služby. Ak by súd však v utorok v tejto veci rozhodol, vyhlásenie verdiktu by malo byť verejné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Okresný súd Bratislava III v utorok 5. apríla nevyhovel návrhu prokuratúry na väzobné stíhanie kajúcnikov Makóa a Beňu a oboch prepustil zo zadržania na slobodu.

Krivé výpovede a prijatie úplatku

Podľa sudkyne pre prípravné konanie totiž neboli naplnené materiálne podmienky väzby, a to najmä dôvodnosť obvinenia. Prokuratúra voči rozhodnutiu podala sťažnosť. Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Makó a bývalý námestník riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Beňa sú obvinení pre trestné činy krivého obvinenia a krivej výpovede a krivej prísahy.

Prečítajte si tiež:
Opitý muž napadol svoju družku, chytil do ruky aj nôž a facku dal jej maloletej dcére

Podľa prokuratúry totiž koordinovali svoje výpovede v trestnej veci bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Ten je stíhaný pre údajné prijatie úplatku 20-tisíc eur od podnikateľa Zoroslava Kollára. Cieľom malo byť to, aby sa tajná služba podnikateľom nezaoberala. Generálna prokuratúra už v tejto veci obvinenie Pčolinského a Kollára raz zrušila, polícia ho však vzniesla nanovo.

Viac k témam: Krivá prísaha, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na súde o väzbe kajúcnikov Makóa a Beňu nahlásili bombu, spisy obsahujú aj materiály SIS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií