fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas si podal „výpalníka“ Matoviča: hrá odporné politické hry, rozoštváva ľudí a je hrozbou pre demokraciu

Igor Matovič pokračuje podľa Hlasu-SD v rozdeľovaní národa neuveriteľne devastačným spôsobom.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) „sa neštíti vťahovať učiteľov do svojich odporných politických hier“, namiesto toho, aby im okamžite zvýšil platy.

O postoji strany Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) na plánovaný zámer ministra financií informovala jej hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Devastačne rozdeľuje národ

„Igor Matovič nie je bojovník proti mafii, ale obyčajný výpalník. Podmieňovanie zvýšenia platov učiteľov ich zapojením sa do boja proti Richardovi Sulíkovi je nielen neprijateľné, ale vyslovene odporné. Nabudúce bude zrejme žiadať, aby lekári a sestry ako podmienku zvýšenia platov verejne požiadali o odchod ministra zdravotníctva, v ktorom je Matovič takisto v spore,” povedal generálny manažér Hlasu-SD a poslanec parlamentu Matúš Šutaj Eštok.

Matovič pokračuje podľa Hlasu-SD v rozdeľovaní národa neuveriteľne devastačným spôsobom.

Prekračuje svoje kompetencie

„Zaťahuje do svojich osobných sporov všetky zložky spoločnosti, ktoré majú z princípu ostať apolitické. Rozoštváva ľudí medzi sebou, zneužíva svoje postavenie ministra financií, výrazne prekračuje všetky svoje ústavné kompetencie a je dnes najväčšou hrozbou pre demokraciu na Slovensku,” uzavrel Šutaj Eštok.

Prečítajte si tiež:
Združenie miest a obcí Slovenska posiela ďalšie peniaze samosprávam hraničiacim s Ukrajinou

Minister financií Matovič plánuje v stredu 8. júna na rokovanie vlády predložiť návrh zákona, ktorý zároveň zvýši dane na alkohol, hazard a pre bohaté firmy, ale zároveň zvýši platy zamestnancov verejnej správy o desať percent. Uviedol to po rokovaní s vedením Odborového zväzu školstva a vedy na Slovensku.

Viac k témam: Minister financií SR, Platy učiteľov, Učitelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlas si podal „výpalníka“ Matoviča: hrá odporné politické hry, rozoštváva ľudí a je hrozbou pre demokraciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií