fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Horský záchranár objavil staršieho muža v bezvedomí, zachrániť sa ho nepodarilo

Podchladený muž mal tržnú ranu na temene hlavy.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.11.2022 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári zasahovali predpoludním v kysuckom horskom stredisku Veľká Rača, kde jeden z nich počas pohybu v teréne našiel pri zasnežovacej vodnej nádrži ležať staršieho muža v bezvedomí.

Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, muž bol pravdepodobne intoxikovaný alkoholom, vážne podchladený a na temene hlavy mal tržnú ranu.

Muža horskí záchranári zateplili, zmerali vitálne funkcie a urýchlene transportovali k privolanej sanitke rýchlej lekárskej pomoci. Jeho stav sa následne náhle zhoršil a kardiopulmonálna resuscitácia bola aj napriek maximálnemu úsiliu zúčastnených záchranárov bohužiaľ neúspešná,” uviedla HZS.

Viac k témam: Horskí záchranári, Záchranár
Zdroj: Webnoviny.sk – Horský záchranár objavil staršieho muža v bezvedomí, zachrániť sa ho nepodarilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií