fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gumené či plyšové? TOTO sú hračky, ktorými zaujmete pozornosť vášho chlpáča

Máte tip? napíšte nám mailom

Hračky pre psov nájdete na každom rohu. Ako a kde vybrať takú, ktorá vášho psíka bude baviť a aj niečo vydrží? Inšpirujte sa týmto výberom.

Hračky pre psov by ste mali vyberať podľa veľkosti, povahy a plemena psa. Vo všeobecnosti však platí, že malým psom by ste nemali kupovať príliš veľké a ťažké hračky. Pre stredné plemená sa hodia interaktívne alebo žuvacie.

U väčších plemien sa vyvarujte hračkám s malými časťami. Tie by mohol pes poľahky zjesť a spôsobiť si tak tráviace problémy. Hračka pre veľké psy by mala byť z naozaj kvalitného a odolného materiálu. Inak je celkom pravdepodobné, že za pár minút skončí rozhryzená na cimpr-campr.

1. Lopta

Lopta by mala byť povinnou výbavou každého psa. Pri jej výbere si môžete vybrať z rôznych materiálov a veľkostí. Na čo vždy treba myslieť je veľkosť psa. Veľkým plemenám sa vo všeobecnosti hodia viac tie z textilu alebo tvrdších materiálov.

Malé loptičky z gumy, ktoré by jednoducho rozhrýzli sú vhodnejšie pre menšie psíky. Pre psov, ktorí zvyknú robiť v čase vašej neprítomnosti neplechu, odporúčajú cvičitelia psov loptičky s otvormi na maškrty. So správnym výcvikom ich viete využiť vo svoj prospech a odučiť psa od nežiaduceho správania.

hračky pre psov
Zdroj: unsplash.com

Okrem toho existujú aj rôzne automatické vrhače lôpt, ktoré sú najvhodnejšie pre psíkov, ktorí aportovanie nadovšetko milujú. Obľúbené sú aj loptičky s vrhačom, ktorý vám umožní dvihnúť loptičku bez toho, aby ste sa museli zohnúť a budete ju môcť tiež hodiť omnoho ďalej a rýchlejšie.

Prečítajte si tiež:
Najohavnejšie vraždy na Slovensku: Svoje obete ponárali do kyseliny

2. Plyšáky

Psíky milujú plyšové hračky, no aj napriek tomu skončí väčšina z nich roztrhaná na franforce. Pri kúpe plyšovej hračky však dávajte pozor na to, čím je vyplnená. Mnohé z nich totiž obsahujú polyester alebo iné malé časti, ktoré by psy mohli zjesť.

Spôsobiť by im to mohlo tráviace ťažkosti a z hry sa raz dva stane nepríjemná skúsenosť. Vyberajte takú plyšovú hračku, ktorá nemá žiadnu výplň, zaujímavo šuchoce a vydrží aj útok ostrých zubov vášho psa. Plyšové hračky sú najvhodnejšie pre menšie plemená psov práve kvôli tomu, že im vydržia dlhšie.

Vhodné sú aj pre šteniatka, ktoré majú vo zvyku všetko hrýzť práve kvôli tomu, že im rastú zúbky a potrebujú sa upokojiť. Často preto hryzú také predmety, ktoré im spôsobujú krvácanie ďasien. Zaujímavý plyšák by tento problém vyriešil. Aj starým psom sa hodia plyšáky, pretože sú k chrupu šetrnejšie ako tvrdé hračky.

hračky pre psov
Zdroj: unsplash.com

3. Pískacie a gumené hračky pre psov

Pískacie hračky ocení každý psík. Najčastejšie sa vyrábajú z latexu, gumy, vinylu alebo plastu. Ich výdrž závisí od toho, akým štýlom sa s nimi váš pes hrá a aký je veľký. Vyberajte ich s rozum a myslite na to, že z čím tenšieho materiálu hračka je, tým viac sa hodí pre menšie, pokojnejšie a menej agresívne plemená psov.

Prečítajte si tiež:
Mladý Čech lanáril dievčatá do postele. Hádaj, koľko z nich mu neodolalo

Gumené hračky sú väčšinou plnené, a teda nepískajú. Sú však ťažšie a odolnejšie voči hre, pre veľké psie plemená ako stvorené. Obzvlášť dobré sú tie, ktoré majú výbežky alebo drážky, ktoré masírujú ďasná a pomáhajú pri starostlivosti o zuby tým, že zbavujú chrup povlaku. Rovnako sú vhodné aj pre šteniatka, ktorým sa prerezávajú trvalé zuby a ich bolestivé ďasná potrebujú neustále niečo žuť.

Ako sa psy tvária sekundu pred chytením obľúbenej maškrty? Pozrite si tieto vtipné fotografie.

4. Lietajúce taniere a disky

Dospelý pes má silnú čeľusť a pre spoločné hranie mu preto môžete zaobstarať rôzne lietajúce disky či taniere. V podstate ide o aportovanie, lenže vo vzduchu. Výhodou týchto hračiek je, že sa dajú lepšie chytať a že menia svoj smer aj rýchlosť.

Práve kvôli tomu psa aportovanie s lietajúcim tanierom bude baviť stále. Aj tu však dbajte na výber čo najvhodnejšieho materiálu. Chytanie disku vo vzduchu je veľká záťaž na zuby a vy predsa nechcete, aby si váš štvornohý miláčik poškodil chrup.

Zdroj: loptosiblog.wordpress.com, psickovia.sk, elektricke-obojky.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií