fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hrad z Game of Thrones je na predaj. Na čo sa môže tešiť budúci majiteľ?

Máte tip? napíšte nám mailom

Život ako zo slávneho seriálu sa stáva skutočnosťou. Hrad zo série HBO v Severnom Írsku je na predaj za necelý jeden milión dolárov. 

Game of Thrones je americký dobrodružnofantastický televízny seriál vytvorený podľa knižnej série od George R. R. Martina s názvom Pieseň ľadu a ohňa, ktorej prvá časť sa volá Hra o tróny (A Game of Thrones). Nakrúca sa v štúdiu v Belfaste a aj na Malte, v Chorvátsku, Španielsku, Grónsku a Maroku.

V populárnom televíznom seriáli sledujeme, ako prebieha život na hrade Riverrun. V skutočnosti sa volá hrad Gosford a nachádza sa v Severnom Írsku. Bol postavený pre druhého grófa z Gosfordu a navrhnutý bol v štýle normanského obrodenia londýnskym architektom Thomasom Hopperom. Po roku 1921 túto nehnuteľnosť zakúpilo ministerstvo poľnohospodárstva z dôvodu vytvorenia chráneného lesa – Gosford Forest Park. V roku 2006 bola nehnuteľnosť predaná developerskej spoločnosti, ktorá hrad premenila na súkromné byty.

Momentálne je hrad rozdelený na samostatné krídla, z ktorého je jedno z nich na predaj. Krídlo je prestavané na šesť apartmánov s 15 spálňami a 10 kúpeľňami. Pokiaľ ste vždy túžili po pokoji od súrodencov alebo rodičov, tu ho určite nájdete.

Prečítajte si tiež:
Kto chová ryby? Túto Einsteinovu hádanku dokážu rozlúštiť len 2% ľudí z celého sveta

Život na hrade v Severnom Írsku vám ponúkne viac ako len priestranné izby. Každý deň budete obklopení viac ako 590 hektármi chránených lesov ideálnych na prechádzky, ba dokonca turistiku. Ak vás ponuka zaujala, momentálne sa hrad z Games of Thrones ponúka za necelý jeden milión dolárov, konkrétne za 656 452 dolárov.

Zdroj: esquire.com/Sarah Rense  

Foto: reddit.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií