fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Dnešné zasadnutie Ústredného krízového štábu bude veľmi ťažké! O čom sa bude rozhodovať?

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér Igor Matovič, nesúhlasí s opatreniami, ktoré sa majú dotknúť organizácie hromadných podujatí.

,,Všetkým, ktorým na kultúre a športe záleží, na známosť sa dáva, že nedovolím, aby ich Korona zložila k zemi. Vždy som hájil opatrenia, s ktorými prichádzalo konzílium. Tentokrát mám však pocit, že tlačíme až príliš na pílu a efekt, ktorý očakávame, môže byť paradoxne opačný.

Počas prvej vlny, keď sme dopadli ako premianti Európy, som sa vždy snažil udržať logickú obhájiteľnosť akéhokoľvek opatrenia. Považoval som to za absolútny predpoklad toho, aby ľudia chceli spolu s nami náš spoločný boj bojovať … a výsledky hovoria samé za seba.

Dnešné zasadnutie Ústredného krízového štábu bude veľmi ťažké, ale verím vo víťazstvo zdravého rozumu. Držte palce“, napísal Matovič na sociálnej sieti.

 

Hromadné podujatia s maximálne s 200 osobami

Od 16.septembra budú zakázané hromadné podujatia v prevádzkach verejného stravovania a v hoteloch. Konať sa môžu iba svadby a kary. Zatvárajú sa diskotéky a konferencie.

Od prvého októbra môžu byť na svadbách len maximálne 30 ľudí. V zelených okresoch podujatia v exteriéri môžu byť len s maximálne 200 ľuďmi a v interiéri najviac so 100 osobami na jednom mieste.

Prečítajte si tiež:
Princ Charles má koronavírus! Nakazil ho monacký princ Albert II.?

Bratislavský kraj maximálne 100 osôb

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava z dôvodu pandémie sprísňuje od pondelka 14. septembra opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

V meste Bratislave a v okresoch Malacky, Senec a Pezinok zakazuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva usporadúvať hromadné športové, kultúrne, spoločenské či akejkoľvek iné aktivity pričom v exteriéroch v jednom okamihu môže byť maximálne 100 ľudí alebo v interiéroch, kde môže byť na jednom mieste maximálne 50 osôb.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií