fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

India uvoľní prísne reštrikcie, povolí export pšenice do štátov s nedostatkom potravín

Vláda umožní súkromným firmám, aby dodržali predošlé záväzky a do júla vyviezli takmer 4,3 milióna ton pšenice.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – India v nedeľu oznámila, že povolí export pšenice do krajín s nedostatkom potravín napriek tomu, že dva dni predtým ohlásila reštrikcie. Indické ministerstvo obchodu uviedlo, že vláda umožní súkromným firmám, aby dodržali predošlé záväzky a do júla vyviezli takmer 4,3 milióna ton pšenice.

India pšenicu vyváža hlavne do susedných štátov, ako sú Bangladéš, Nepál a Srí Lanka. Indické ministerstvo obchodu vo vládnom vestníku v piatok uviedlo, že potravinovú bezpečnosť krajiny ohrozuje prudký rast globálnych cien pšenice.

Hlavným cieľom obmedzenia vývozu je kontrola domácich cien. Globálne ceny pšenice od začiatku roka stúpli o viac ako 40 percent. Na indickom trhu pšenica zdražela o 20 až 40 percent.

Viac k témam: Hladomor, Nedostatok potravy, Pšenica, Reštrikcie, vývoz tovaru
Zdroj: Webnoviny.sk – India uvoľní prísne reštrikcie, povolí export pšenice do štátov s nedostatkom potravín © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií