fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Iránske väzenie, kde zadržiavajú politických väzňov, zasiahol požiar. Počuť bolo aj streľbu

Teheránsky prokurátor povedal, že nepokoje vo väznici nesúviseli so súčasnými celonárodnými protestami.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Vo väznici Evin v iránskom Teheráne, kde zadržiavajú politických väzňov a protivládnych aktivistov, v sobotu vypukol veľký požiar a najmenej deväť ľudí utrpelo zranenia. Miestne médiá i videá informovali aj o streľbe.

Iránska štátna tlačová agentúra IRNA s odvolaním sa na bezpečnostného predstaviteľa informovala, že vo väznici vznikli strety medzi väzňami v jednej jej časti a väzenským personálom.

Predstaviteľ povedal, že väzni podpálili sklad väzenských uniforiem, z čoho vznikol požiar. Ako dodal „výtržníkov“ separovali od iných väzňov, aby deeskalovali konflikt, a situácia je pod kontrolou.

Teheránsky prokurátor neskôr informoval, že situácia je vo väznici pokojná. Nepokoje podľa neho nesúviseli s celonárodnými protestami, ktoré podnietila smrť mladej ženy vo väzbe po zatknutí mravnostnou políciou. Protesty vstupujú do piateho týždňa.

Viac k témam: Nepokoje, Požiar, Protesty, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Iránske väzenie, kde zadržiavajú politických väzňov, zasiahol požiar. Počuť bolo aj streľbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií