fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ján obžalovaný z vrážd a pokusov o vraždy priznal vinu. Je mu veľmi ľúto, čo sa stalo

Súd pojednávanie odročil na 12. októbra, keďže prokurátor vo veci uloženia trestu navrhol výsluch znalcov.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 12. septembra, 14:01

Ján R., ktorý čelí obžalobe z vrážd dvoch osôb, ako aj pokusov o vraždy ďalších osôb, v pondelok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku priznal vinu. Súd vyhlásenie obžalovaného prijal a bude vykonávať len dokazovanie, pokiaľ ide o uloženie trestu.

„Je mi veľmi ľúto čo sa stalo a úprimne to ľutujem,“ uviedol Ján R., ktorý je okrem vrážd a vrážd v štádiu pokusu stíhaný aj pre nedovolené ozbrojovanie. Pred súdom však využil svoje právo nevypovedať. Súd pojednávanie odročil na 12. októbra, keďže prokurátor vo veci uloženia trestu navrhol výsluch znalcov.

Polícia ešte na jeseň minulého roka informovala, že, prvý prípad sa stal v januári 2015 vo Veľkej Lomnici (okres Kežmarok), kde obžalovaný na čerpacej stanici zastrelil Erika K. Druhý prípad sa stal v máji 2017, keď sa Ján R. v blízkosti obce Holumnica (okres Kežmarok) pokúsil zastreliť Štefana B. a Danu F. Tretí prípad sa stal v apríli 2019, keď obžalovaný v lesnom poraste v katastri mesta Levoča zastrelil Jozefa L.

Prečítajte si tiež:
Stovky kíl kokaínu prúdili na Slovensko z Rakúska, po akcii Parketár je obvinených 16 ľudí

Polícii sa prípady podarilo objasniť na základe dôkazov získaných pri vyšetrovaní prípadu útoku na verejného činiteľa. Ján R. totiž v júni 2021 pri Liptovskom Hrádku (okres Liptovský Mikuláš) strieľal na dvojčlennú policajnú hliadku, ktorá ho chcela skontrolovať. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry následne všetky prípady spojil na spoločné konanie a streľbu na policajtov tiež kvalifikoval ako pokus o vraždu.

Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján obžalovaný z vrážd a pokusov o vraždy priznal vinu. Je mu veľmi ľúto, čo sa stalo © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií