Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Juraj Slafkovský ako chlapec radšej zbieral kartičky s futbalistami, čoskoro bude mať svoju vlastnú hokejovú

Z Juraja Slafkovského sa stáva hviezda a s tým je spojený stále väčší záujem okolia.

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Aj slovenský hokejový krídelník Juraj Slafkovský bol súčasťou Hráčskej asociácie NHL (NHLPA), na ktorej 27 hráčov pózovalo na predmestí Washingtonu v dresoch svojich klubov prioritne pre fotografov.

Fotografie z ľadu aj iných priestorov budú požité pri tvorbe kartičiek určených zberateľom. Mladí hokejisti tiež podpisovali rôzne predmety – tiež pre potreby spoločností, ktoré pripravujú hokejové kartičky.

Rozdávať podpisy bolo náročné

„Bolo veľmi náročné rozdať toľko podpisov,“ prezradil podľa oficiálneho webu NHL iba 18-ročný košický rodák Slafkovský, ktorého si kanadský klub Montreal Canadiens vybral v prvej polovici júla v drafte nováčikov z 1. priečky.

Na margo akcie z úvodu aktuálneho týždňa pokračoval: „Bola to však aj zábava. Mohol som stretnúť ďalších chalanov a stráviť s nimi nejaký čas. Spravili sme nejaké fotky. Páčilo sa mi to.“

Počas spomenutého podujatia zameraného na marketing slovenský hokejový útočník prezradil aj to, že ako chlapec radšej zbieral kartičky s futbalistami.

Nechýbala ani štvorka draftu

Z Juraja Slafkovského sa stáva hviezda a s tým je spojený stále väčší záujem okolia. Najvyššie draftovaný Slovák si nie je istý, aký pocit v ňom vyvolá, keď v zámorí čoskoro vyjde prvá jeho hokejová kartička.

„Záležať bude na tom, ako na nej budem vyzerať,“ poznamenal slovenský mladík s humorom jemu vlastným.

Na akcii vo Washingtone okrem Slafkovského nechýbala ani štvorka tohtoročného draftu Shane Wright. Útočník Seattlu Kraken priznal, že aj takéto podujatia v ňom stupňujú pocit vzrušenia.

„Už čoskoro ma čaká kemp v Seattli. No už teraz, keď som si obliekal klubový dres a k tomu prislúchajúce štucne, mi potvrdilo, že toto je naozaj skutočnosť a je to úžasné,“ povedal.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Juraj Slafkovský ako chlapec radšej zbieral kartičky s futbalistami, čoskoro bude mať svoju vlastnú hokejovú © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií