fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kanadská servírka zažila šok! Krvavá fotografia obletela svet, donútil ju k tomu manažér!

Máte tip? napíšte nám mailom

Škandálom sa zaoberajú svetové médiá

Servírka z Kanady si v práci prešla veľmi nepríjemnou skúsenosťou. Potom, ako dostala príkazom, že musí počas celej pracovnej zmeny mať obuté topánky na opätku, zverejnila jej kamarátka na sociálnej sieti fotku jej nôh. Po dni, ktorý strávila na nohách v týchto topánkach, boli jej nohy, ponožky aj topánky zakrvavené. Servírka priznala, že sa jej odlúpil celý necht. Zarážajúce na tomto všetkom je však to, že manažér reštaurácie ju prinútil, aby si tie topánky obula aj na druhý deň, aj keď veľmi dobre vedel, čo sa jej stalo.

Kamarátka servírky spravila tento záber a od minulého utorka (3.5.2016) si naň kliklo viac ako 11 tisíc ľudí. Tento prípad začali riešiť viaceré svetové médiá a k problému sa zatiaľ vyjadril manažér sietí reštaurácii Joey, manažér tejto konkrétnej prevádzky zatiaľ mlčí.

topánky

Táto reštaurácia bola jednou z 22 pobočiek v Kanade a zamestnanci to tam nemajú ľahké. Každá žena si musí pri nástupe do zamestnania zo svojich peňazí kúpiť rovnošatu ( 25- 38 eur) a nosiť podpätky. Výnimkou sú ženy, ktoré zo zdravotných dôvodov opätkové topánky nosiť nemôžu. Muži to však majú omnoho jednoduchšie (a lacnejšie), pretože im stačí, ak prídu do práce v hocičom čiernom.

Prečítajte si tiež:
Chcel vyzerať ako Superman, tak šiel na návštevu ku chirurgom! Ako vyzerá dnes?

Kamarátka servírky opísala požiadavky manažéra ako sexistické, archaické a nehumánne. Na sociálnej sieti sa tieto ženy stretli s podporou ďalších priateľov a budú sa snažiť bojovať proti systému tejto prevádzky.

Sasha Perrin, manažér komunikácie pre sieť reštaurácií Joey, povedal médiám: “Boli sme rozrušení, keď sme videli túto fotografiu. Okamžite sme sa spojili s našou zamestnankyňou. Naše súčasné usmernenia vyžadujú rovnako u mužov aj u žien nosiť čierne šaty aj obuv, ktorá je nekĺzavá s hrubou podrážkou – z bezpečnostných dôvodov. V rámci týchto nariadení si oni sami vyberajú, čo je pre nich pohodlné. Nie je stanovená žiadna minimálna výška, pokiaľ ide o ženskú obuv.”

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií