fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kandidát na šéfa RTVS Golian navrhuje zvýšiť koncesionárske poplatky

Ivan Golian uviedol, že je nezávislý od prostredia médií.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Najväčším problémom spravodajstva je jeho profesionalita a hodnotové ukotvenie. Na verejnom vypočutí pred parlamentným výborom pre kultúru a médiá to povedal kandidát na post generálneho riaditeľa RTVS Ivan Golian.

Medzi svoje priority okrem iného zaradil ľudí v RTVS, ich vášeň pracovať pre verejnoprávne médium. RTVS chce transformovať „na kvalitnú a efektívnu inštitúciu”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kandidáti na riaditeľa RTVS (fotografie)

Pokiaľ ide o financovanie RTVS, navrhuje zvýšenie koncesionárskych poplatkov na takmer 7 eur mesačne. V súčasnosti je základná výška úhrady 4,64 eura mesačne. Golian uviedol, že je nezávislý od prostredia médií. RTVS podľa neho potrebuje manažéra, ktorý má skúsenosť s riadením veľkých inštitúcií.

Golian pôsobil v oblasti telekomunikácií. Je v zbore poradcov predsedu vlády pre oblasť digitalizácie. Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Jaroslav Rezníka sa končí tento rok 1. augusta. O post riaditeľa sa uchádza osem kandidátov. Okrem súčasného riaditeľa Rezníka sú to Tibor Búza, Ivan Golian, Ľuboš Machaj, Peter Badač, Daniel Živica, Vladimír Seman a Peter Janků. Nového šéfa RTVS bude voliť parlament.

Prečítajte si tiež:
Exšéfka finančnej správy Wittenbergerová už pozná svoj trest za prijímanie úplatku

Viac k témam: Generálny riaditeľ RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidát na šéfa RTVS Golian navrhuje zvýšiť koncesionárske poplatky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií