fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kapela Billy Barman. Ich najkrajší festivalový zážitok, rituál pred každým koncertom a ešte viac! #ROZHOVOR

Máte tip? napíšte nám mailom

Na festivale Pohoda 2016 sa nám podarilo odchytiť Jozefa Vrabela z kapely Billy Barman. Položili sme mu pár otázok a on nám na nich veľmi rád odpovedal.

 

Názov vašej kapely je Billy Barman. Ako vznikol?

Pri zakladaní kapely sme spravili tri pesničky, ktoré sme zložili na chate a išli sme ich nahrať. Prvé tri boli Introvert, Áno Zlatom zdobená. Chceli sme ich pustiť do sveta, ale nemali sme názov. Veľmi sme nad názvom nešpekulovali. Prvé čo nás napadlo bol Billy Barman. Pochádza to z toho, že spevák našej obľúbenej kapely DEUS sa volá Tom Barman a z toho je to Barman. A Billy už ani neviem prečo tam je. Ale prezývku Billy Barman používal náš spevák Ďuro Podmanický ako nick name na prastarej sociálnej sieti, ktorá sa volala Boom.

Máte radšej koncerty v baroch alebo na festivaloch?

Ja osobne mám možno trochu radšej kluby, pretože je bližší kontakt s publikom a je to také osobnejšie, príjemnejšie a hlavne ľahšie. Je veľmi ťažké hrať na takýchto veľkých podujatiach, ako je Pohoda festival. Jednak je kapela ďaleko od seba, aj tí ľudia sú od nás oveľa ďalej než v baroch. Je ťažšie získať spätnú reakciu od takej masy, ako od menšieho baru.

Máte nejaký rituál pred koncertom?

Vždycky si pred koncertom dáme trochu vínka. Nechodíme hrať opití, ale dáme si tak dva poháre vínka, najmä na hlas a aby sa človek dostal do takej príjemnej nálady.

Poznáš svoju kapelu dobre? Vedeli by si mi každého z tvojich parťákov opísať jedným slovom?

Juraj LabajPri ňom ma napadá len jedlo slovo, PIVO. On ho pije stále. Ja som ho v živote nevidel piť vodu. Jednoducho on pije pivo ráno, na obed, večer, pred koncertom, počas koncertu, po koncerte, stále!

Matej Ruman Čo ja viem? Chlapček? On je náš najmladší člen, tak práve preto.

Juraj PodmanickýTo je naozaj veľmi ťažké… Štvrndelok. To znamená, že párty sa začne vo štvrtok a skončí v pondelok – takzvaný štvrndelok.

Jakub TvrdíkBatoh, kvôli tomu, že ho non-stop nosí na chrbte. Proste stále.

Shes-A-Rocker-Some-Really-Ugly-Chicks

Nejaký tvoj najkrajší zážitok z vystupovania na koncertoch alebo festivaloch?

Perfektné bolo, keď sme hrali na Pohode pred dvoma rokmi a po piatich pesničkách začalo pršať. Koncert sa prerušil a ľudia sa rozpŕchli po celom areáli. Po pár minútach prišla skupinka cca 20-tich ľudí, ktorí držali obrovský slnečník kofola, došli v tom daždi pod pódium a začali skandovať Billy Barman, Billy Barman! Potom prestalo pršať a pokračovali sme ďalej. To bol jeden z najkrajších emotívnych zážitkov z festivalu.

Prečo to všetko robíte?

V prvom rade to robíme pre zábavu. Čo sa týka mňa, tak neskrývajú sa tam žiadne veľké ambície a peniaze už vôbec nie. Jednoducho veľmi radi hráme!

Odkaz pre všetkých vašich fanúšikov?

Treba chodiť na KONCERTY!!! Neseďte doma a príďte.

Ďakujeme za skvelý rozhovor a prajeme veľa šťastia a hudobných úspechov.

Foto: http://www.billybarman.sk/

Prečítajte si tiež:
Už dnes sa začínajú MS v hokeji. Fanzóny sú nachystané až v 7 mestách a vstup je voľný!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií