fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kardinál Tomko je veľkým vzorom pre Slovensko a budúce generácie, vyhlásil Heger (video+foto)

Premiér Eduard Heger to povedal pri príležitosti uctenia zosnulého kardinála Jozefa Tomka v Dóme sv. Martina v Bratislave.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) si prišiel uctiť zosnulého kardinála Jozefa Tomka do Dómu sv. Martina v Bratislave. Povedal, že kardinál Tomko nikdy nezabudol, odkiaľ pochádza, keď pôsobil ako cirkevný predstaviteľ vo Vatikáne. Premiér vyhlásil, že kardinál sa pričinil k rozvoju cirkvi a dobrého mena Slovenska. Okrem Hegera si kardinála Tomka prišla uctiť prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

„Bol to muž pokorný, muž múdry, muž, ktorý nosil Slovensko v srdci. Bol to muž plný lásky. Prosím, dovoľte, aby jeho odkaz znel medzi nami, pustime ho do svojho vnútra, nechajme sa ním inšpirovať, pretože vieme, že veľkosť, ktorú dosiahol, prišla práve skrze pokoru, lásku a tvrdú prácu,” povedal Heger. Dodal, že kardinál je veľkým vzorom pre Slovensko a pre budúce generácie.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/34/2017/12/tomko.mp4

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kardinál Tomko je veľkým vzorom pre Slovensko a budúce generácie, vyhlásil Heger (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií