fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Katarína Benczová nezískala dostatok hlasov, a preto nebude kandidátkou na sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie

Slovensko malo opakovaný problém obsadiť voľné miesta na Všeobecnom súde EÚ.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Katarínu Benczovú nezvolili členovia Súdnej rady SR za kandidátku na sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie.

Získala málo hlasov

Získala deväť hlasov spomedzi prítomných 15 členov rady, takže rada jej zvolenie neodporučí vláde. Benczová momentálne pôsobí ako sudkyňa a predsedníčka senátu Najvyššieho správneho súdu SR.

Slovensko malo opakovaný problém obsadiť voľné miesta na Všeobecnom súde EÚ. Viacerí kandidáti, ktorí totiž prešli voľbou na pôde súdnej rady, ako aj vlády, boli nakoniec odmietnutí poradným výborom súdu.

Požiadavky sú oveľa vyššie

Benczovej dnes na zvolenie za kandidátku chýbal jeden hlas. Predseda súdnej rady Ján Mazák v tejto súvislosti uviedol, že rada už veľmi obozretne a s patričnou starostlivosťou pristupuje k posudzovaniu predpokladov uchádzačov.

Pani Benczová aj v mojich očiach je vynikajúca sudkyňa vnútroštátne, keby sme mali viacej takých sudkýň, boli by sme na tom veľmi dobre. Ale bohužiaľ, tie požiadavky na medzinárodný súdny orgán sú oveľa, oveľa vyššie,“ skonštatoval Mazák.

Dodal, že tie momentálne podľa jeho názoru daná uchádzačka zatiaľ nespĺňa.

Prečítajte si tiež:
Ako nadobudnúť istoty v neistom svete? Týchto 5 tipov od uznávaného mentora vám pomôže

Viac k témam: Kandidát, sudkyňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Katarína Benczová nezískala dostatok hlasov, a preto nebude kandidátkou na sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií