Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KFC zvažuje, že do hamburgerov začne dávať umelé mäso aj v Európe. Rastlinná alternatíva má v USA úspech

Jeden z najväčších fastfoodových reťazcov na svete sa rozhodol, že mäso do svojich ikonických jedál nebude pochádzať zo živočíšneho chovu. Nahradia ho rastlinnou alternatívou. 

Predstavte si, že si v KFC budete chcieť dať váš obľúbený hamburger, no personál vás informuje o tom, že mäso v ňom je umelé. Už onedlho by sa to mohlo stať realitou aj v Európe.

Nedávno sme vás informovali o tom, ako veľmi dokáže vegánska strava bojovať proti zmene klímy.  Týchto štúdií sa zjavne chcú čoraz viac držať aj najväčší svetoví odberatelia mäsa ako napríklad spomínané KFC. 

Zdroj: pixabay.com

Myšlienka nahradiť mäso rastlinnou alternatívou nie je až tak úplne nová. Až v poslednom období však viaceré veľké firmy na tento trend nastupujú. Ako príklad môže poslúžiť americká firma Beyond Meat, ktorá nedávno na trh vstúpila so svojím vegánskym hamburgerom a doslova tým položila americkú burzu.

Akcie (ale aj hodnota spoločnosti) vystúpili na astronomické sumy. Záujem o vegánsku stravu nahráva aj dodávateľom takýchto produktov. Aj napriek tomu, že trh s mäsom hodnotou presahuje bilión amerických dolárov, očakáva sa, že porastie aj trh s rastlinnými alternatívami. 

Umelé mäso má v USA úspech

Krajina, ktorá rýchle občerstvenia preslávila najviac, si na takomto stravovaní zakladá dodnes. Aj Američania si však uvedomujú, že ak chceme planétu zachovať pre ďalšie generácie, musíme sa k nej správať ohľaduplnejšie.

KFC skúsila do svojich amerických prevádzok pridať do ponuky hamburger so spomínaným umelým mäsom. Prekvapením bol pomerne veľký úspech. Aj preto spoločnosť zvažuje zaradiť „falošné burgre“ aj do ponuky európskych prevádzok. 

Zdroj: kfc.com.au

Prezident amerického KFC Kevin Hochmann priznal, že okrem hamburgerov sa umelé mäso objaví pravdepodobne aj v ikonických kuracích krídelkách. „Keby sa ma spýtali pred pol rokom, tak aby som bol úprimný, povedal by som, že nie. My sme predsa o kuracích krídelkách,“ povedal Hochmann.

KFC tak zatiaľ podobne ako McDonald’s čaká, ako sa vyvinie európsky trh s rastlinnou alternatívou mäsa. A kedy uvidíme tieto produkty v ponuke našich prevádzo? To zatiaľ nie je jasné.

Zdroj: greenmatters.com  czechcrunch.cz

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií