Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kim Čong-un nariadil Kórejčanom odovzdať psov. Použijú ich ako jedlo v reštauráciách

Kim Čong-un vyhlásil, že domáce zvieratá sú symbolom kapitalistickej „dekadencie“ a nariadil, aby psy v Pchjongjangu boli majiteľom odobraté. Tie pôjdu do zoologických záhrad alebo reštaurácií, ktoré sa špecializujú na spracovanie psieho mäsa.

Majitelia sa obávajú, že ich milovaní domáci miláčikovia sa používajú na riešenie nedostatku potravy v krajine, píše dailymail.uk.

Diktátor Kim v júli oznámil, že vlastniť domáceho maznáčika je teraz v rozpore so zákonom a odsudzuje mať psa doma, pretože je to „trend buržoáznej ideológie“.

Úrady identifikovali domácnosti so psami a nútia ich, aby sa ich vzdali alebo ich odložili. „Niektorí psi sú poslaní do štátnych zoologických záhrad alebo do reštaurácií, ktoré sa špecializujú na spracovanie psieho mäsa,“ uviedol zdroj novín Chosun Ilbo z Južnej Kórei .

Až 60% ľudí v krajine hladuje

V nedávnej správe OSN sa uvádza, že až 60 percent z 25,5 milióna obyvateľov Severnej Kórey čelí „rozšírenému nedostatku potravín“, ktorý sa zhoršil medzinárodnými sankciami uvalenými na režim kvôli  jadrovému raketovému programu.

Mäso zo psov sa už dlho považuje za pochúťku na Kórejskom polostrove, hoci tradícia jesť psov v Južnej Kórei postupne mizne. Odhaduje sa, že na farmách sa každý rok chová približne 1 milión psov.

Mäso zo psov je najpopulárnejšie v horúcich a vlhkých letných mesiacoch, pretože sa predpokladá, že dodáva energiu a výdrž.

Čoson Ilbo uviedol, že majitelia domácich zvierat síce „preklínajú Kim Čong-una za jeho chrbtom“, existuje však len málo spôsobov, ako sa môžu proti novým nariadením ohradiť verejne. Neuposlúchnutie by totiž mohlo byť vyložený ako akt vzdoru voči vodcovi, ktorý sám seba rád nazýva „Najvyššia dôstojnosť“.

Psie mäso namiesto bravčového

Severná Kórea teda čelí rozsiahlemu nedostatku potravín, ktorý je ešte umocnený rozhodnutím uzavrieť hranicu s Čínou kvôli nebezpečenstvu nákazy koronavírusy. Peking je totiž hlavným podporovateľom Pchjongjangu a zdrojom veľkého množstva potravy potrebné k nasýteniu Severokórejčanov. Vzhľadom k tomu, že bravčové a hovädzie mäso je pre väčšinu obyčajných ľudí takmer neslýchaným luxusom, môže byť „psie“ nariadenie považované za spôsob, ako v nadchádzajúcich mesiacoch odvrátiť v krajine hrozbu hladu.

 

Zdroj Dailymail
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií