fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kim Čong-un údajne prekonal operáciu srdca

Stav vodcu Severnej Kórey je podľa niektorých zdrojov vážny. Už 11 dní sa neobjavil na verejnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kórejský vodca 15. apríla sa nezúčastnil osláv narodením svojho starého otca, čo vyvolalo špekulácie o jeho zdraví. Juhokórejské noviny Daily NK priniesli správu o tom, že sa tieto fámy zakladajú na pravde. Kim Čong-un (36) údajne trpí kardiovaskulárnymi problémami a momentálne sa zotavuje z operácie srdca vo svojej luxusnej vile. Jeho zdravotné problémy sú spôsobené pravdepodobne fajčením, obezitou a stresom, ktorému je predstaviteľ Severnej Kórey vystavovaný. Severná Kórea tieto zvesti popiera.

Médiá mlčia

Severná Kórea prísne kontroluje všetky informácie týkajúce sa zdravia svojho lídra. Jeho neprítomnosť v oficiálnych štátnych médiách často vyvoláva klebety o jeho zdraví. Niekedy sú klebety opodstatnené a niekedy nie. Štátom ovládané médiá však o stave Kim Čong-una zatiaľ zaryto mlčia. Kim sa naposledy objavil v médiách 11. apríla, 15. apríla zmeškal jednu z najdôležitejších osláv krajiny, narodeniny svojho starého otca Kim Ir-Sena. Na potvrdenie dohadov si budeme musieť počkať. Informačné služby Južnej Kórey, USA a Japonska však hlásia nezvyčajnú aktivitu v krajine.

Situácia sa opakuje

Kim Čong-un sa už podobne utiahol do ústrania v roku 2014. V médiách sa neobjavil viac než mesiac. Keď sa konečne ukázal na verejnosti, opieral sa o paličku. Juhokórejská spravodajská služba zistila, že mu lekári z členku odstránili cystu. Severná Kórea jeho zdravotný stav nekomentovala.

Prečítajte si tiež:
17-ročné dievča si objednalo vraždu rodičov. Polícia ju už obvinila

Čo sa stane, ak sú fámy pravdivé?

Ak Kim Čong-unovi zabránia zdravotné problémy vykonávať svoju prácu, je možné, že funkcie sa ujme jeho sestra Kim Jo-čong. V Severnej Kórei sú podobne ako inde na svete zavedené prísne pravidlá, aby sa zabránilo šíreniu COVID-19. Krajina však doteraz nenahlásila ani jeden prípad. Špekuluje sa, že Kim Čong-un sa nechce zúčastňovať na spoločenských akciách práve preto, aby sa nenakazil koronavírusom. Vodca Severnej Kórey má len 36 rokov, a tak by nemal byť v rizikovej skupine. Avšak fajčenie, obezita a alkohol môžu byť pre neho priťažujúce faktory. To, či je Kim Čong-un skutočne chorý, alebo sa len ukrýva pred koronavírusom, sa pravdepodobne dozvieme v najbližších týždňoch.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN Daily mail NK News
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií