fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KĽDR zverejnila nové fotky diktátora Kim Čong-una z rokovania. Niečo tu nehrá!

Vodca KĽDR Kim Čong-un rokoval s vojenským výborom vládnej strany o posilnení jadrových schopností krajiny, tvrdí severokórejská štátna agentúra KCNA.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tá podľa agentúry AFP ale neuviedla podrobnosti z rokovania, ani kedy sa schôdzka uskutočnila. Ide teda skutočne o aktuálne fotky?

Kim Čong-un mal prejav na zasadnutí Ústrednej vojenskej komisie vládnucej komunistickej Kórejskej strany práce, aby prediskutovala posilnenie jadrového arzenálu krajiny a uvedenie jej strategických ozbrojených síl do stavu vysokej pohotovosti.

Ide o prvé známe verejné vystúpenie lídra Severnej Kórey za približne tri týždne. Kim začiatkom mája poprel množiace sa dohady o svojom zdravotnom stave účasťou na slávnostnom ukončení výstavby miestnej továrne.

KCNA neinformovala, kedy sa stretnutie uskutočnilo. Ak sa tak naozaj stalo, išlo by podľa juhokórejskej agentúry Jonhap o prvé vystúpenie Kima na verejnosti po takmer troch týždňoch.

Naposledy sa objavil na začiatku mája

Naposledy sa severokórejský diktátor objavil na verejnosti prvého mája, keď sa zúčastnil otvorenia továrne na hnojivá severne od metropoly Pchjongjangu. Vtedy išlo o jeho prvé vystúpenie na verejnosti od 11. apríla a po špekuláciách o jeho zdravotnom stave.

Špekulácie o chorobe

Tridsaťšesťročný Kim sa na žiadnej verejnej akcii neobjavil už od apríla a o jeho programe nepísali ani štátne médiá. Taká dlhá neprítomnosť vodcu bola veľmi zvláštna a začalo sa špekulovať o tom, či Kim nie je vážne chorý.

Prečítajte si tiež:
Youtuber Hoggy prežil jeden deň v koži supermana. Ako to dopadlo?

Južná Kórea začiatkom mája s odvolaním sa na svoju spravodajskú službu uviedla, že Kim sa zrejme stiahol kvôli obavám z koronavírusu. KĽDR ale ešte neoznámila ani jeden prípad nákazy koronavírusom, ktorý sa koncom minulého roka začal šíriť do sveta z Číny.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií