fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolíková vníma ako zlý signál voči verejnosti, že parlament nedal súhlas na väzobné stíhanie Fica

Ministerka spravodlivosti je sklamaná, že poslanci nedali súhlas s väzobným stíhaním Roberta Fica.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rozhodnutie parlamentu o nevydaní súhlasu s väzobným stíhaním predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica ma sklamalo. Uviedla to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) na sociálnej sieti. Vníma to ako zlý signál voči verejnosti.

„Poslanec nie je viac alebo menej ako hocikto iný. Ak by som hlasovala, dala by som priechod spravodlivému procesu, pretože dôverujem prokurátorovi, ktorý o to žiadal, a rovnako dôverujem súdom, ktoré o tom na konci dňa rozhodnú. Som rada, že poslanecký klub SaS hlasoval za vydanie,” napísala Kolíková.

To, z čoho je Robert F. obvinený, je podľa jej slov mimoriadne závažné. „Používať politickú moc na kompromitovanie protivníkov akýmikoľvek prostriedkami boli praktiky totalitného režimu a verila som, že sa to nikdy na Slovensko už nevráti. Verme, že napriek tomu bude kauza uzavretá tak, ako to v právnom štáte má byť,” dodala ministerka.

Viac k témam: kauza Súmrak, Minister spravodlivosti SR, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Predseda strany Smer-SD, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková vníma ako zlý signál voči verejnosti, že parlament nedal súhlas na väzobné stíhanie Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mojím snom je objaviť potopenú rímsku loď
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií