fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolíková: Zdržiavať vyšetrovanie medializovaných káuz cez paragraf 363 nie je cesta pre Slovensko

Exministerka Mária Kolíková si myslí, že treba čo najskôr legislatívne zúžiť priestor na využívanie paragrafu 363.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.11.2022 (Webnoviny.sk) – Opozičná poslankyňa Mária Kolíková (SaS) je presvedčená, že je potrebné čo najskôr legislatívne zúžiť priestor na využívanie paragrafu 363 Trestného poriadku.

Zdržiavanie vyšetrovanie káuz

Ako ďalej uviedla vo vyhlásení, zdržiavať vyšetrovanie medializovaných káuz cez spomenutý paragraf nie je cesta pre Slovensko.

Je zrejmé, že kým číslo 363 žije, tak všetci, ktorí tam vidia cestu na to, aby zvrátili priebeh trestného konania, to prirodzene využijú,” skonštatovala Kolíková s tým, že tento inštitút sa podľa nej silne zneužíva.

Obvinenie guvernéra Kažimíra

Pri veľkých kauzách, ako je napríklad aj opätovné obvinenie guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra je podľa exministerky spravodlivosti dôležité, aby verejnosť čo najskôr vedela výsledok.

Aby sa vec čo najskôr dostala pred súd a ten rozhodol o vine alebo nevine. Kauzy, ktoré sa týkajú takýchto vrcholných predstaviteľov, aj politických, traumatizujú celú spoločnosť a je dôležité vedieť, či tá osoba je alebo nie je vinná,” dodala Kolíková.

Paragraf 363 Trestného poriadku umožňuje generálnemu prokurátorovi zrušiť právoplatné rozhodnutie policajta alebo prokurátora v prípravnom konaní, ak zistí nezákonný postup.

Prečítajte si tiež:
Hlas-SD podporí v komunálnych voľbách súčasného primátora Banskej Bystrice Jána Noska

Viac k témam: Generálny prokurátor, Justícia, Paragraf 363 Trestného poriadku, Súdnictvo, Trestný poriadok
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková: Zdržiavať vyšetrovanie medializovaných káuz cez paragraf 363 nie je cesta pre Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií