Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kompletný zoznam zabudnutých vecí v aute: Niektorí ľudia si nespomenuli na radiátor, psa či dieťa!

Zaujíma vás, aké veci sú v aute najčastejšie zabudnuté? Pozrite sa na zoznam od spoločnosti Uber.

Zatiaľ čo ženy si odkladajú mnoho vecí do kabelky, existujú spolu s mužmi i také, ktoré si nejaký ten suvenír občas ponechajú v aute. Niet sa čomu čudovať, keďže v aute trávime pomerne dosť času. Nechcene odložený mobil nie je žiadnym prekvapením. V tomto článku sme sa ale pozreli na zvláštnosti, ktoré by ste medzi zabudnutými vecami určite nečakali.

Zvieratá aj prstene

Idnes.cz zverejnil rebríček zabudnutých suvenírov od spoločnosti Uber. Prekvapivo sa v top 5-ke objavila hlava voodoo bábiky či obrovský čierny pavúk. Ak by ste mali záujem prekvapiť snúbenicu skutočne netradičným spôsobom, nechajte si zásnubný prsteň v aute. Možno práve to je dôvod, prečo sa na zozname objavil i tento šperk.

Radiátory

Spomenúť si neskôr na to, že ste takúto drobnosť nechali v aute, je bežné. Ale čo tak si vôbec nespomenúť na to, že ste v aute prevážali napríklad dva radiátory? Táto položka sa dokonca objavila v rebríčku už na siedmom mieste. Nanešťastie mnohí ľudia zabudli i svojich domácich miláčikov – psy či mačky. Dokonca prvú pozíciu si na zozname udržal starý kocúr.

Medzi najväčšími zábudlivcami sa umiestnili Francúzi a Holanďania. Česi, naopak, patria pomerne k tým, ktorí si dávajú pozor na to, čo v aute nechávajú. Rovnako sa k zodpovednému národu pridávajú i Turci a Rakúšania.

Okrem zvierat v autách zabúdajú Slováci bohužiaľ aj deti. Čo robiť v takomto prípade, uviedla polícia SR. „V prvom rade, ak je to možné, treba vyhľadať majiteľa vozidla. Napríklad v nákupnom centre ho vyhlásiť cez informačný stánok alebo poprosiť o pomoc SBS službu.“  Ak to nie je v danej situácii možné, je nutné požiadať o pomoc políciu, hasičov alebo zavolať na linku 112.

 

Zdroj aktuality iDnes
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií