Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš pomáhať? Staň sa dobrovoľníkom a príď na konferenciu

23. – 24. marca 2022 sa v Banskej Bystrici uskutoční medzinárodná konferencia s podtitulom Dobrovoľníctvo ako vzdelávacia príležitosť – service learning v práci s mládežou a v školách. Prihlasovanie je otvorené do 14. marca cez stránku www.eduvol.eu. Vstup na konferenciu je vďaka podpore partnerov a donorov bezplatný.

Cieľom konferencie je propagovať service learning vo formálnom a neformálnom vzdelávaní a zvýšiť povedomie o úlohe service learningu pri výchove a vedení mladej generácie ako lídrov zmeny. „Konferencia je podľa mňa výnimočný tým, že sa na nej stretávajú ľudia z rôznych krajín a z rôznych edukačných prostredí. Z prostredia formálneho aj neformálneho vzdelávania – ale tiež študenti a študentky, učitelia a učiteľky, pracovníci a pracovníčky  s mládežou či zástupcovia a zástupkyne verejných a mimovládnych subjektov. Konferencia vytvára priestor pre vzájomné učenia sa a zdieľanie skúseností v téme service learningu, pričom na Slovensku sme takýto priestor ešte nikdy nevytvorili. Verím, že bude tiež inšpirovať k zmene vo výučbe, v realizácii aktivít v spolupráci s komunitou i vnímaní dobrovoľníctva ako nástroja vzdelávania nielen realizácie služby,“ uvádza Alžbeta Brozmanová Gregorová, prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

5 praktických workshopov

Pre účastníkov pripravili organizátori 5 zaujímavých a praktických workshopov na témy ako napr. začať service learning v škole, organizácii a ako stanoviť ciele. V rámci workshopov sa lektori dotknú aj témy aká je úloha tútora, učiteľa v service learningu.

„Sme veľmi radi, že súčasťou konferencie bude aj predstavenie ocenených škôl z programu Angažovaná škola. Ocenenie Angažovaná škola získavajú už dva roky školy, ktorých pedagógovia a pedagogičky vytvárajú v rámci výučby priestor na prepojenie učebného kurikula s praktickou aplikáciou získaných poznatkov,“ dopĺňa Alžbeta Brozmanová Gregorová.

V rámci konferencie budú odprezentované aj výstupy a výsledky medzinárodného projektu EDUVOL, na ktorom spolupracovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií spolu s partnermi z Chorvátska, Maďarska, Poľska a Rumunska. „Výstupy projektu ponúkajú nielen manuály, ale aj v tzv. Service learning Toolboxe môžu ľudia, ktorí implementujú alebo chcú implementovať service  learning, nájsť rôzne pomôcky, ktoré im v tomto procese môžu pomôcť. Pripravili sme napríklad sadu kariet s otázkami vzťahujúcimi sa k jednotlivým krokom realizácie service learning v praxi, s ktorými môžu učitelia či pracovníci s mládežou interaktívne pracovať. Naše nástroje sú pritom využiteľné aj v online prostredí,“ uzatvára Alžbeta Brozmanová Gregorová, prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

Registrácia na konferenciu je otvorená

Registrácia na konferenciu je otvorená do 14.3.2022 na www.eduvol.eu. Stačí vyplniť jednoduchý prihlasovací formulár. Tlmočenie z/do angličtiny bude zabezpečené.

Konferencia je súčasťou medzinárodného projektu EDUVOL, ktorý je financovaný v rámci programu Erasmus+. Konferencia je podporená aj z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií