fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Korčok: Vstup Slovenska do NATO bolo to najlepšie rozhodnutie, ktoré sme mohli urobiť pre svoju bezpečnosť

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok sa v Bruseli zúčastnil stretnutia ministrov zahraničia Organizácie Severoatlantickej zmluvy.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok vo štvrtok 7. apríla v Bruseli absolvoval stretnutie ministrov zahraničných vecí Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ministri diskutovali o Ukrajine, o ďalšom postupe voči Rusku a tiež o posilnení vlastnej obrany. Minister to uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

Najlepšie rozhodnutie Slovenska

„Keď som pred 18 rokmi viedol vyjednávania o vstupe Slovenska do NATO, robil som tak s presvedčením, že pre Slovensko získame tie najlepšie bezpečnostné záruky na svete. Dnes, ako minister zahraničných vecí, vidím, že to bolo najlepšie rozhodnutie, ktoré sme mohli pre svoju bezpečnosť spraviť,“ vyhlásil minister.

Pripomenul, že podobné rokovania sa za posledné dva mesiace uskutočnili už niekoľkokrát a medzi ministrami je stále cítiť rovnaké odhodlanie a jednotu.

„Všetci si dobre uvedomujeme, čo je dnes v hre. Že žijeme časy, v ktorých sa láme história ,“ doplnil.

NATO sa stará o našu bezpečnosť

Šéfovia diplomacií NATO rozoberali aj to, ako posilniť kolektívnu obrnu aliancie, najmä jej východného krídla. Korčok pripomenul, že kroky, ktoré NATO dnes vykonáva, majú vplyv na bezpečnosť a obranu celej aliancie.

Prečítajte si tiež:
Lavrov varoval pred eskaláciou konfliktu na Ukrajine jadrovými zbraňami

„Slovensko je ich pevnou súčasťou. Dokazuje to aj zriadenie novej mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku, ktorá sa v týchto dňoch postupne vytvára. Poďakoval som spojencom za to, že sa starajú aj o bezpečnosť slovenských občanov a obranu našej krajiny,“ skonštatoval minister.

Korčok pripomenul, že v boji proti dezinformáciám je na Slovensku potrebné prejsť do ofenzívy a poukazovať nielen na všetky klamstvá a manipulácie, ale aj na ich pôvod.

„Slovensko sa v tomto ohľade začalo zodpovedne brániť. Okrem iného aj tým, že zásadne obmedzujeme pôsobenie na našom území tým, ktorí zneužívajú svoj diplomatický štatút,” priblížil.

Minister sa z rokovaní v Bruseli presunul do Grécka, kde sa v Delfách zúčastní na tamojšom Ekonomickom fóre.

Viac k témam: členstvo v NATO, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Vstup Slovenska do NATO bolo to najlepšie rozhodnutie, ktoré sme mohli urobiť pre svoju bezpečnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií