fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus na Slovensku: V Ružomberku majú podozrenie na nákazu

V Ružomberku včera hospitalizovali kamionistu s podozrením na koronavírus. Počas uplynulých dní bol pracovne v Miláne.  

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj napriek tomu, že už na Slovensku hospitalizovali niekoľko pacientov s podozrením na koronavírus, výsledky testov nepotvrdili žiadne ochorenie. Posledné dni dokonca žiadne podozrenie nehrozilo, no počas včerajšieho dňa hospitalizovali ďalších dvoch pacientov. Jedného v Trnave a druhého v Ružomberku. Ministerstvo zdravotníctva nákazu u pacienta v Trnave nepotvrdilo. Na výsledky testov kamionistu, ktorý sa aktuálne nachádza v ružomberskej nemocnici, si ešte musíme počkať.

Ďalšie podozrenie na koronavírus

Podľa informácií agentúry SITA bola najskôr hospitalizovaná pacientka v trnavskej nemocnici, ktorá sa vrátila z Talianska, kde evidujú už približne dvesto ochorení na koronavírus. Slovensko bude v reakcii na aktuálnu situáciu v tejto krajine podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva Zuzany Eliášovej od dnešného dňa kontrolovať všetkých pasažierov prilietajúcich do Bratislavy z Talianska.

O niekoľko hodín neskôr o podozrení na koronavírus informovala aj Vojenská nemocnica v Ružomberku.

„Ide o 37-ročného pacienta srbského pôvodu, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a žije s rodinou v Ružomberku. V dopoludňajších hodinách navštívil svoju obvodnú lekárku pre dva dni trvajúci suchý kašeľ a zvýšenú teplotu. Keďže sa nachádzal v oblasti s výskytom koronavírusu, privolaná záchranná služba ho previezla na kliniku infektológie,“ konkretizovala Dišková.

Počet obetí epidémie nového koronavírusu v Číne sa zvýšil na 2715 ľudí. Zdroj: TASR

Výsledky budú známe do 48 hodín

Doposiaľ dostupné výsledky krvných vyšetrení podľa hovorkyne nepotvrdili prítomnosť bežného chrípkového vírusu.

„Aktuálne obdržané laboratórne výsledky vylučujú aj bakteriálnu infekciu,“ dodala Dišková.

Vojenská nemocnica preto zašle krvnú vzorku na vyšetrenie prítomnosti koronavírusu do laboratória v Bratislave.

Prečítajte si tiež:
Čo vedie mladých ľudí k tomu, aby sa stali teroristami?! Majú na to minimálne 10 dôvodov.

Výsledky by podľa hovorkyne mali byť známe najneskôr do 48 hodín. Pacient zostáva hospitalizovaný na klinike infektológie.

Počet obetí epidémie nového koronavírusu v Číne sa zvýšil na 2 715 ľudí. Kórea dokonca potvrdila aj prvého infikovaného amerického vojaka. Výskyt koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19 po prvýkrát hlásili koncom decembra 2019. Objavil sa v čínskom meste Wu-chan, ktoré je metropolou provincie Chu-pej. Odtiaľ sa rozšíril aj do európskych krajín.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Dnes 24 Ružomberok

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií