fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus sa vracia zo zahraničia: V Číne potvrdili 55 nových prípadov

Koronavírus do Číny prenášajú najmä študenti, ktorí sa húfom vracajú do vlasti. Čínske úrady potvrdili 55 prípadov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj napriek tomu, že sa Čína začleňuje do bežného života a pomalými krokmi vracia späť do reality, boj s koronavírusom ešte nevyhrala. Ba čo viac. Čínske úrady varujú pred druhou vlnou šírenia koronavírusu. V Číne doposiaľ zaznamenali 81.340 prípadov ochorenia COVID-19 a 3292 úmrtí. Počet nových prípadov nákazy v minulých týždňoch rapídne poklesol. Do krajiny sa však vracajú študenti, ale aj tí, ktorí pracujú v iných krajinách sveta. A práve oni do Číny opäť prinášajú ochorenie, ktoré po celom svete spôsobuje paniku a bohužiaľ aj smrť.

Koronavírus sa vracia zo zahraničia

Čínske ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok večer informovalo, že všetci cudzí štátni príslušníci, vrátane osôb s právom na pobyt, budú mať od soboty zakázaný vstup na územie Číny. Podľa denníka Sme bude dočasne pozastavená aj možnosť bezvízového tranzitu. Výnimku zo zákazu bude mať zahraničný diplomatický personál a posádky lietadiel a lodí zaisťujúcich medzinárodnú dopravu.

Koronavírus: Čína nemá žiadne nové domáce prípady, pribúdajú infikovaní zo zahraničia
(Do krajiny sa vracia koronavírus. Zdroj: Reuters) 

O čínske víza budú môcť stále žiadať cudzinci, ktorí do krajiny cestujú za účelom nevyhnutných ekonomických, obchodných, vedeckých alebo technologických aktivít alebo z naliehavých humanitárnych dôvodov. Obmedzené budú aj počet a kapacita medzinárodných letov.

Peking a mnohé ďalšie čínske mestá už zaviedli povinnú 14-dňovú karanténu pre všetky osoby prichádzajúce spoza hraníc.

Prečítajte si tiež:
Vláda schválila zákon o mimoriadnych opatreniach v oblasti zdravotníctva

Pozitívna správa spoza hraníc

Vzhľadom na skutočnosť, že Česká republika vykonáva oveľa viac testov, potvrdených prípadov je k dnešnému dňu v porovnaní so Slovenskom oveľa viac. V Českej republike bolo dnes ráno potvrdených 2062 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Deväť ľudí nákaze COVID-19 podľahlo. Z nákazy sa doteraz vyliečilo desať ľudí. Vykonaných bolo 31.127 testov, za predchádzajúci deň 4429. Za 24 hodín v ČR pribudlo 287 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Dobrá správa je však tá, že v Českej republike zabral liek s názvom Remdesivir. Liek užil vážne chorý pacient s koronavírusom vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe. Liek Remdesivir zabral a vďaka nemu mohli pacienta odpojiť z umelej pľúcnej ventilácie.

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií