fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Predbehli Taliansko aj Čínu. Najviac nakazených na svete je v USA

Najviac nakazených je podľa oficiálnych informácií v USA. Počet nakazených novým koronavírusom je 82- tisíc. Nemocnice sú preťažené.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nový koronavírus, ktorý sa koncom minulého roka objavil v čínskom meste Wu-Chan sa už o niekoľko týždňov začal šíriť aj do iných krajín. Aj napriek tomu, že všetky susedné krajiny už niekoľko dní bojovali s prvými pacientmi, Slovensko stále odolávalo. Prví pacienti však postupne pribúdali začiatkom marca.

Medzi najviac infikované krajiny doteraz patrila Čína a v Európe koronavírus najviac ochromil Taliansko a Španielsko. Najnovšie počty nakazených však hovoria,  že najťažšia situácia je v Spojených štátoch amerických.

Najviac nakazených je v USA

Podľa Univerzity Johnsa Hopkinsa evidujú v USA 82.404 nakazených. V Číne momentálne evidujú 81.285 nakazených a v Taliansku 80.539. Ochoreniu zároveň dosiaľ v USA podľahlo prinajmenšom 1178 osôb, uvádza Univerzita Johnsa Hopkinsa. Za posledný deň pritom približne stovku úmrtí zaznamenali len v New Yorku, ktorý je v rámci USA akýmsi epicentrom nákazy.

Spravodajská televízia TA3 priniesla informáciu, že čoraz viac amerických nemocníc hlási preťaženosť v súvislosti s pacientmi hospitalizovanými na koronavírus. Zhruba 40 percentám Američanov bolo odporučené, aby okrem nevyhnutných prípadov nevychádzali z domu a zabránili tak ďalšiemu šíreniu nákazy. Experti sa zároveň domnievajú, že nové čísla nakazených indikujú, že zomrie ešte omnoho viac Američanov. Zároveň tvrdia, že skutočný počet infikovaných môže byť ešte oveľa vyšší než oficiálny, keďže v krajine je nedostatok testovacích súprav. 

Prečítajte si tiež:
Ďalšia obeť koronavírusu! Pacientke ho diagnostikovali až po smrti. Zamestnanci oddelenia sú v karanténe
USA, koronavírus
Najväčší počet ľudí s koronavírusom je v USA. Zdroj: TASR

Koronavírus a Slovensko

Rovnakú situáciu prežíva aj Slovensko, kde doteraz potvrdili 226 pozitívnych prípadov. V porovnaní s Českou republikou, ktorá zaznamenala takmer dvetisíc infikovaných ľudí a deväť úmrtí, sme na tom s počtom prípadov omnoho lepšie. Dôvodom malého počtu pozitívnych prípadov na koronavírus nie je skutočnosť, že na našom území nákaza nie je, ale to, že v prvom rade chýbajú testy, ktoré by to mohli zistiť.

Policajné prezídium tiež urobilo malý výber z nových mimoriadnych opatrení:

  • každý človek musí nosiť na území SR mimo svojho domova rúško
  • odstup od ľudí na verejnosti a v obchodoch aspoň 2 metre
  • v nedeľu budú zatvorené aj tie prevádzky, ktoré môžu byť za súčasného stavu otvorené
  • seniori môžu nakupovať medzi 9-12, nechajte im priestor
  • zastavené zákonné lehoty naprieč ministerstvami
  • do konca apríla nebudú realizované exekúcie
  • policajti a vojaci strážia niektoré nemocnice
  • predĺžený zákaz všetkých verejných podujatí
  • dočasné zrušenie vlakov zadarmo pre študentov

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií