fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Má prezývku kráľ a nie je to náhodou. Už 22 rokov žije v hradoch z piesku, ktoré si sám stavia

Máte tip? napíšte nám mailom

Kráľ Marcio žije život, o akom sme mnohí snívali za detských čias.

Brazílčan Marcio Matolias je známy aj ako kráľ Marcio a žije na pláži v Rio De Janiero. Nebýva však v žiadnom plážovom dome či vile, býva v hrade a takto žije už 22 rokov. Hrad z piesku si vždy sám vybuduje a aj keď vie, že toto jeho bývanie nemá dlhú životnosť a je len otázkou času, kedy bude musieť stavať ďalší, nevadí mu to. Tvrdí, že mu takéto dočasné bývanie vyhovuje, pretože ho chráni od toho, aby sa stal majetníckym a materialistickým.

Bývanie v pieskovom hrade mu vyhovuje i z finančných dôvodov, nakoľko priemerná cena nájomného bytov tu prevyšuje priemerné mzdy. Kráľ Marcio však nemá náklady za bývanie žiadne. Peniaze si zarába predajom kníh a tiež ho živia dary od turistov. Jedlo si pripravuje pomocou jednoduchého sporáka priamo na pláži a sprcha sa nachádza cez ulicu. Za tú si však platí. Vo voľnom čase si rád na pláži zahrá golf alebo si prečíta dobrú knihu.

Prečítajte si tiež:
TIP: Na čo všetko sa dá použiť ocot a sóda bikarbóna?

 

 

 

Zdroj: https://www.goodnewsnetwork.org/this-jolly-king-has-lived-in-his-sandcastle-for-the-last-22-years/

Foto: https://www.youtube.com/watch?v=SEnehFGA6Gg&feature=player_embedded

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií