fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

33 nápadov na jedinečný upcyklovaný paletový nábytok

Drevené palety majú veľký potenciál. Ak ste troška zručný a máte nejaké tie zvyšné palety, môžete si z nich vyrobiť jedinečný nábytok kamkoľvek. Medze sa nekladú.

Máte tip? napíšte nám mailom

Drevo, z ktorého sú  palety vyrobené, je často veľmi silné (aby dokázali zvládnuť obrovské hmotnosti tovaru, ktorý musia podporovať). Duté nosné konštrukcie sú skvelým východiskovým bodom mnohých projektov pre domácich majstrov.

Niektoré z týchto nápadov sú trochu pokročilejšie a vyžadujú, aby ste rozbili paletu, a potom zložili na nádherne zvetrané drevo pre nový nábytok. Veľa si však vyžaduje použitie existujúcej štruktúry paliet a ponúka pozoruhodne jednoduché projekty hlavne pre tých, ktorí majú obmedzené stolárske zručnosti.

Vertikálna záhrada na začiatok

Jednoduchý nápad, ako začať. Táto vertikálna záhrada vyžaduje iba jednu neporušenú paletu spolu so záhradníckou textíliou zošitou dozadu. Skvelé pre malé mestské záhrady a balkóny s cieľom maximalizovať rastúci priestor.

vertikálna záhrada
homeli.co.uk

 

Upcyklovaná paletová pohovka

Pravdepodobne jedným z najjednoduchších (ale najúčinnejších) nápadov sú paletové pohovky. Môžete jednoducho stohovať palety a vytvoriť vyvýšenú plochu, na ktorú sa dajú položiť široké vankúše, a dokonca môžete použiť skrutky na pripevnenie zvislých paliet po stranách a zozadu, aby ste vytvorili opierky rúk a chrbta.

Upcyklovaná paletová pohovka
homeli.co.uk

Terasa z paliet

Palety už majú rovný povrch, ktorý sa skladá z dreva, takmer rovnakým spôsobom ako bežné obloženie terasových dosiek.

Prečítajte si tiež:
15 nápadov ako z vašej kuchyne urobiť štýlový priestor na varenie!

Hĺbka palety z nej robí ideálnu konštrukciu, z ktorej je možné vybudovať rozlohu terasy, alebo môžete tiež rozobrať palety na voľné drevo, aby ste si mohli zostaviť vlastné terasové dosky na mieru.

terasa z paliet
homeli.co.uk

Vonkajší nábytok z dreva

Drevené palety sú veľmi odolné a sú ideálnym materiálom pre exteriérový nábytok. Avšak oplatí sa ošetriť drevo olejom alebo lakom, aby sa predĺžila životnosť recyklovaného nábytku z paliet.

Na tejto strešnej terase bola vytvorená celá sada stolov a stoličiek s kolieskami pre ľahké premiestňovanie kusov. Nechajte sa inšpirovať.

terasový nábytok z paliet
homeli.co.uk

Stojan na bicykle

Tento stojan na bicykle sa dá vyrobiť jednoduchým usporiadaním dvoch paliet kolmo. V tomto príklade neboli potrebné žiadne skrutky ani iné upevnenia, ale v prípade potreby by bolo možné ich pridať kvôli lepšej pevnosti.

stojan na bicykel z paliet
homeli.co.uk

Domáce kino

Nie každý má vo svojom dome kino, ale toto stupňovité sedenie by mohlo predstavovať lacné riešenie. Palety boli naskladané postupne a na ne poukladané štvorcové vankúše pre väčšie pohodlie.

Stacked Pallet Seating for Home Cinema
homeli.co.uk

Posteľový rám

Podstatou rámu postele je vyzdvihnutie matraca z podlahy. Na to môžeme použiť niekoľko paliet, ktoré sú jednoducho rozmiestnené. V tomto príklade bola použitá iba jedna vrstva paliet, ale ak uprednostňujete vyššiu posteľ, bolo by možné naskladať viac paliet pomocou fixačných prostriedkov.

Prečítajte si tiež:
Rodina prerobila obyčajnú zvieraciu stodolu na luxusnú vilu!
paletový nábytok
homeli.co.uk

Paletové kreslo

Kto by si myslel, že kreslo vyrobené z drevených paliet môže byť také elegantné.

Toto kreslo, samozrejme, vyžaduje viac práce, ale ak máte v sebe trošku kreativity a chuť, pôjde to ľahko.

Pallet Armchair
homeli.co.uk

Chodník či schody

Ak rozložíte palety, získate pevné drevo, ktoré môžete ošetriť, aby sa zabránilo rozkladu a vytvoreniu klzkého povrchu. Toto drevo môžete použiť na chodník alebo schody v záhrade.

paletový nábytok
homeli.co.uk

Kompostovisko

Štyri vertikálne usporiadané palety spojené dohromady môžu tvoriť ideálne kompostovisko vo vašej záhrade. Ide o jednoduchú konštrukciu, ktorá môže byť nakoniec drahá, ak si ju kúpite v záhradníctve.

Paralelné medzery medzi doskami v palete vytvárajú perfektné vetracie otvory pre kompostovanie vášho organického materiálu. Toto video YouTube vám ukáže, ako si vytvoriť svoje vlastné kompostovisko z paliet.

Compost Bin made of Upcycled Wood Pallets
homeli.co.uk

Pozrite si aj ďalšie nápady

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj homeli
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií