fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 zásadné rady: Ako si vybrať medzi sedacími súpravami tú pravú?

Chcete vymeniť dosluhujúcu sedačku za novší model? Poradíme, na čo sa pri výbere zamerať a na čo nezabudnúť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kúpa sedacej súpravy nie je lacná záležitosť. Aby ste sa trafili správne hneď na prvý krát, prinášame vám tipy, ako vybrať sedačku na mieru vášmu domovu a životu.

4 rady pre nákup sedacej súpravy

  1. Priestor pre sedačku detailne zmerajte a zapíšte si všetky údaje (najlepšie do telefónu, aby ste ich mali vždy po ruke). Dajte si pozor na parapety, obloženie, kúrenie alebo trúbky, ktoré by mohli prekážať. Zmerajte aj šírku dverí a výťahu, aby ste mali istotu, že diele sedačky bez problémov prejdú zárubňami.
  2. Vyberte vhodný typ. Popremýšľajte nad tým, ako chcete sedačku využívať. Pre koľko osôb bude slúžiť? Budete ju používať aj ako lôžko pre návštevu? Zatiaľ čo veľké sedacie súpravy do tvaru písmena L alebo U sa hodia do priestranných izieb, pre stiesnenejšie miestnosti vyberajte medzi menšími pohovkami, ktoré je možné doplniť kreslom alebo taburetkou.

TIP: Ľahko si vyberiete v ponuke e-shopu Expedo.sk (prípadne Expedo.cz). sedacie súpravy tu môžete prehľadne zobraziť podľa ceny, rozmerov, usporiadania alebo farby. Ako bonus máte dopravu po celej republike zadarmo.

  1. Údržba a odolnosť. Pri rodinách s malými deťmi a zvieratami je potrebné myslieť aj na časté ušpinenie. Odnímateľný poťah vám uľahčí údržbu. Kožené sedačky vyzerajú veľmi dizajnovo, vyžadujú ale vhodné prostredie (suchý vzduch a prílišné teplo ich čoskoro poničí) aj starostlivejšie pravidelné čistenie a premazávanie špeciálnymi prostriedkami.

Dizajn, ktorý neomrzí. Čím je nábytok väčší, tým striedmejšie farby a prevedenie by ho mali zdobiť. Nadčasové línie a neutrálne svetlé farby napomôžu vzdušnosti celej izby. Výrazná farebná sedačka sa horšie kombinuje s ostatným nábytkom a čoskoro vás omrzí. Ak chcete dodať miestnosti farebný aspekt, siahnite radšej po farebných dekách, vankúšoch alebo dekoráciách, ktoré jednoduchšie vymeníte.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ts
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií