fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izby ako z hororu či z rozprávky – najlepšie a najhoršie slovenské internáty

Nový akademický polrok už začal a ak máte pocit, že práve vaše internáty neboli tou najlepšou voľbou, možno to predsa len prehodnotíte. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Vysokoškolský život so sebou prináša mnoho zážitkov a priateľstiev na celý život. Rozprávkovú idylku dospeláckeho života narúša len zopár drobných v peňaženke a internátna izba. A práve internáty sú pre mnohých študentov kameň úrazu. Kto si zažil bývanie na internáte, určite vie, čo znamená ľadová sprcha uprostred chodby, kam chodí celé poschodie. Spoločná chladnička, v ktorej sa jedlo už pár hodín po vložení, jednoducho stráca. Padajúca omietka, nezatesnené okná, či zopár zvieracích kamarátov. A na úplný záver, jeho veličenstvo spolubývajúci. 

Väčšinou je to on, kto celú noc chrápe a ty nemôžeš spať. Je to on, po kom musíš po zemi pozbierať odpadky, aby si sa dostal k vlastnej posteli. Ale priznaj si, aj tak ho máš rád. Pre študentov vysokej školy je založená aj stránka, na ktorej študenti zdieľajú rôzne fotografie alebo zážitky, ktoré sa im stali.  

Internáty z pohľadu študentov

Ak chce študent ušetriť na bývaní, neostáva mu nič iné, len sa uskromniť s internátnou izbou. Život na internáte (najmä s dobrou partiou) nie je až taký zlý. Musíte si však zvyknúť na rôzne nástrahy v podobe padajúcej omietky, špinavej vody, zimy či mnoho iných prekážok.

Prečítajte si tiež:
Krása! Toto podmorské múzeum vás očarí
Voda na internátoch. Zdroj: Priznania vysokoškolákov

https://www.instagram.com/p/Bx4B_FciquF/

Slovenské internáty. Zdroj: Priznania vysokoškolákov

Prerobené internáty

Bývanie na internáte rozhodne nie je prechádzka ružovou záhradou. A aj keď študent nepotrebuje luxus v podobe vane s masážnou hlavicou, na akési pohodlie v podobe čistých priestorov by mohol mať nárok. Na druhej strane, internáty ubytujú aj študentov, ktorí sa nevedia zmestiť do kože a tak sa za pár dní z nových priestorov stávajú zničené izby aj so zariadením. Tu je ukážka toho, ako by mohol vyzerať každý internát.   

Žilina – internáty Hliny po rekonštrukcii. Zdroj: Priznania vysokoškolákov
Internátna izba v Bratislave. Zdroj: Youtube
Internát C v Ružomberku. Zdroj: hlavnespravy.sk
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií