fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kriminalisti odhalili v rámci akcie Kuriér nelegálnu výrobu cigariet, v putách skončilo päť ľudí

Škoda na spotrebnej dani z tabaku predstavuje 210-tisíc eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ozbrojeným príslušníkom Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) sa podarilo odhaliť nelegálnu výrobňu cigariet. V rámci akcie Kuriér v Košickom kraji zaistili zariadenie na spracovanie a výrobu tabaku, stovky kusov cigariet bez kontrolnej známky či iných komponentov súvisiacich s trestnou činnosťou.

Obrovská škoda na spotrebnej dani

Počas akcie zadržali sedem osôb slovenskej a poľskej národnosti, päť osôb je väzobne stíhaných. Škoda na spotrebnej dani z tabaku bola vyčíslená na 210-tisíc eur. Informovala o tom Martina Rybanská z KÚFS.

Príslušníci KÚFS vykonali minulý týždeň v Košickom kraji prehliadky viacerých bytových a nebytových priestorov. Cieľom akcie s názvom Kuriér bolo zdokumentovať trestnú činnosť v súvislosti s porušovaním Trestného zákona.

Malborky bez kolkov

Kriminalistom sa podarilo zaistiť spolu 2 200 kilogramov tabaku, 1 200 kusov cigariet zn. Marlboro bez platnej kontrolnej známky, dve kompletné zariadenia na spracovanie tabaku, ako aj vybavenie na výrobu, resp. plnenie cigariet.

V ich rukách skončili mobilné telefóny, SIM karty, USB kľúče, počítače, dve motorové vozidlá, písomnosti a iné komponenty súvisiace s trestnou činnosťou. Našli a zaistili tiež hotovosť 34 850 eur a 48 100 českých korún.

Prečítajte si tiež:
Ľudia prichádzajúci z Ukrajiny majú často vyššiu kvalifikáciu, no hľadajú si nízko kvalifikovanú prácu, ukazujú dáta

KÚFS počas akcie zistil na mieste aj ďalšie porušenia zákona mimo svojej vecnej príslušnosti. Odstúpil ich na riešenie príslušným orgánom.

Viac k témam: nelegálna výroba cigariet, Trestná činnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Kriminalisti odhalili v rámci akcie Kuriér nelegálnu výrobu cigariet, v putách skončilo päť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií