fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudkyňu stíhajú za údajne nevhodné vyjadrenia, zástupkyňu ministerstva označila za „vychrtlinu“

Sudkyňu Okresného súdu Bratislava II Evu B. prišiel na disciplinárne pojednávanie podporiť aj Štefan Harabin.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Sudkyňa Okresného súdu Bratislava II Eva B. čelí disciplinárnemu stíhaniu za údajne nevhodné vyjadrenia v telefonickom rozhovore. V piatok v tejto záležitosti začalo pojednávanie na Najvyššom správnom súde SR.

Označila ju za “vychrtlinu”

Podľa disciplinárneho návrhu exministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej sudkyňa v júni 2021 po skončení pojednávania nahlas telefonovala s osobou označovanou ako Dalibor alebo Daliborko, pričom konverzáciu bolo počuť z pojednávacej miestnosti na chodbu.

V rozhovore mimo iného uviedla, že ona ani účastníci súdnych konaní „nebudú mať na papuli rúška” a sťažovala sa, že jej v tejto súvislosti poslali z Ministerstva spravodlivosti SR kontrolu. Taktiež označila zástupkyňu ministerstva spravodlivosti, ktorá bola prítomná na súde za účelom kontroly, za „vychrtlinu“.

Konanie je vykonštruované

Na dnešnom pojednávaní Eva B. k veci uviedla, že celé konanie je vykonštruované a zasahuje do nezávislosti súdnej moci. Poukázala tiež na to, že predstaviteľka ministerstva si jej telefonický rozhovor neoprávnene nahrala. Dnes na pojednávanie sudkyňu prišiel podporiť aj bývalý šéf Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti Štefan Harabin.

Prečítajte si tiež:
Primátori idú podľa Transparency do predvolebnej kampane s neférovou výhodou aj za verejné zdroje

Disciplinárny senát NSS SR v utorok 22. novembra uznal zvolenského sudcu Dalibora Miľana pre odmietanie protipandemických opatrení za vinného z pokračovacieho závažného disciplinárneho previnenia. Za to mu uložil sankciu vo forme zrážky z platu vo výške 60 percent na dobu jedného roku.

Viac k témam: nevhodné správanie, odmietanie protipandemických opatrení, Súd, sudkyňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudkyňu stíhajú za údajne nevhodné vyjadrenia, zástupkyňu ministerstva označila za „vychrtlinu“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií