fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ktorí muži vo vzťahu ohrozujú tvoje zdravie? Daj si na nich pozor!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nie vždy sú vzťahy prechádzka ružovou záhradou… Darmo ide o veľkú lásku, ak cítiš, že si zo vzťahu viac nešťastná. Ako riešiť niektoré situácie?

Sexuálny maniak

Chce omnoho viac než ty. Ty by si postupovala malými krokmi, no on chce všetko hneď! Vaše stretnutia sú len o tom jednom a vyžaduje si, aby si sa mu “venovala”…

Ty máš však z neho znížené libido, nemáš na to a ani naňho chuť a náladu, stále si unavená…

Aké je riešenie? Skús sa s ním porozprávať.  Musí pochopiť, že nie je na súťaži a nič vám neunikne. Ak máš pocit, že ani po rozhovore neberie ohľad na teba a tvoje názory, tak ho pusti k vode!

rodeo1

Chorobne žiarlivý

Kontroluje každý tvoj krok, všíma si každého tvojho kamaráta, zisťuje kde, kedy a s kým sa nachádzaš. Je presvedčený, že ak nie si s ním, tak ho určite podvádzaš s niekým iným. V tomto vzťahu máš pocit, ako keby si nemohla dýchať, v jeho prítomnosti sa cítiš nepríjemne a nemáš odvahu ani sa s ním rozprávať, aby ti zas nezačal niečo vyčítať.

Aké je riešenie? Ak je extrémne žiarlivý, tak sa s ním rozíď. Nie si jeho majetok, aby ti hovoril, kde, kedy a čo máš robiť. V takomto prípade sa už nejedná o lásku, ale o vlastnenie. Tu už ide o duševnú chorobu, kde je najlepším riešením útek.

Prečítajte si tiež:
Protirezové nohavice, ktoré zastavia aj motorovú pílu!

28-12-2016-01

Záletník

Si jeho priateľka, ale verejne a bez zábran flirtuje s inými. Obzerá sa po iných ženách na ulici, flirtuje a píše si s tvojimi kamarátkami a bol by schopný aj horších vecí… Ty sa v tomto vzťahu cítiš stále horšie a horšie… Máš kŕče v bruchu, nedá sa ti spať, máš stále obavy a stále premýšľaš, kde je a s ktorou ženou zas flirtuje.

Aké je riešenie? Opýtaj sa samej seba, či ti takýto vzťah vôbec stojí za to. Má to význam? Pokiaľ si myslíš, že áno otvorene sa s ním porozprávaj a vysvetli mu, že máš jeho chorého správania po krk. Mala by si však vedieť, že toto je typ chlapa, ktorý je nenapraviteľný a situácia môže byť len a len horšia.

28-12-2016-02

Citový vydierač

Jeho najčastejšie frázy sú: “Keby si ma skutočne milovala, potom by si nerobila…” alebo “Ak to neurobíš, opustím ťa..”. Ty máš však strach, že ostaneš sama, no na druhej strane mu prestávaš rozumieť. Začínaš si uvedomovať, že tvoj názory strácajú preňho význam a nech sa deje čokoľvek, vždy bude po jeho.

Aké je riešenie?  Existujú vydierači, ktorí sa ťa snažia získať si na svoju stranu darčekmi – rozhodne ich neprijímaj. Ak ťa bude chcieť dostať do situácie, ktorá ti nevyhovuje, povedz nie! Plač, scéna alebo prosíkanie sú tiež ďalšie nástroje, nad ktorými sa len pousmej. Takéto správanie možno platí pre mamičku svojho malého škôlkara, ale tieto časy už dávno pre vás oboch skončili. Aj v tejto situácii mu skús dohovoriť, no daj si pozor, aby sa ťa nesnažil získať na ľútosť a príbeh o jeho nešťastnom živote.

Prečítajte si tiež:
Najvtipnejšie fotografie, ktoré vznikli v metre

28-12-2016-03

Suverénny egoista

Všetko je iba o ňom, chce byť stredobodom vesmíru, rád počúva, aký je skvelý, talentovaný a nádherný a ty si len jeho módny doplnok. Ty jemu musíš dať vždy za pravdu a prejavovať mu neustále svoju náklonnosť. Ale kde si ty? Tento typ chlapa má navyše pomerne blízko aj k typu záletníka, o ktorom sme písali vyššie. Máva prekvapivé zmeny nálad: raz sa na ňom smeješ, aký je vtipný a inokedy si zas nahnevaná a smutná. Máš pocit, že preňho nebudeš nikdy dosť dobrá.

Aké je riešenie? Úprimný rozhovor by mohol situáciu vyriešiť. Ak máš pocit, že je ešte nejaká šanca na nápravu, povedz mu to a daj mu čas na zmenu. Pokiaľ tak neurobil, žiaľ, bude lepšie od neho odísť. V takomto vzťahu môžeš veľmi rýchlo prísť o sebavedomie, čo uškodí aj tvojmu psychickému zdraviu.

28-12-2016-04

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií