fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lampióny šťastia sú nádherné, no nebezpečné. Aké riziká prinášajú?

Máte tip? napíšte nám mailom

Obľúbené lampióny šťastia môžu spôsobiť hotovú katastrofu…

Lampióny šťastia sú posledné roky veľmi populárnymi predovšetkým na svadbách, oslavách či hudobných festivaloch. Aj keď pôsobia romanticky, krásne a neškodne, opak je pravdou – dokážu narobiť poriadne škody.

Zdroj: Flickr

Po tom, ako sa zapálené lampióny vznesie k oblohe, môže vystúpiť až do výšky jedného kilometra. To je dôvod, prečo sa nesmú vypúšťať v okruhu menšom ako päť kilometrov od letísk. Okrem toho vzniká riziko požiaru a tak pri hromadnom vypúšťaní musia byť upovedomení hasiči. Vo všeobecnosti by ste ale mali zvoliť také lampióny, ktoré sú vyrobené z materiálu, ktorý je nehorľavý, prípadne horí len veľmi krátku dobu. Aj napriek tomu by sa však nemali vypúšťať v čase sucha a v blízkosti stromov predovšetkým keď je veterno.

Zdroj: Flickr

Lietajúce svetielká však so sebou nesú ešte viac rizík. Okrem toho, že znečisťujú životné prostredie a odporúča sa voliť také, ktoré sú vyrobené z rozložiteľných materiálov. Aj v prípade takých však stále ostáva drôt, ktorý je veľmi nebezpečný pre zvieratá. Tie sa na ňom môžu veľmi jednoducho zraniť. 

Prečítajte si tiež:
Rozhovor s režisérkou filmu SVIŇA a ÚNOS: „Pomáhali mi mŕtvi."

 

 

Zdroj: The Guardian

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií