Lampióny šťastia sú nádherné, no nebezpečné. Aké riziká prinášajú?

Lampióny šťastia sú nádherné, no nebezpečné. Aké riziká prinášajú?

Obľúbené lampióny šťastia môžu spôsobiť hotovú katastrofu…

Lampióny šťastia sú posledné roky veľmi populárnymi predovšetkým na svadbách, oslavách či hudobných festivaloch. Aj keď pôsobia romanticky, krásne a neškodne, opak je pravdou – dokážu narobiť poriadne škody.


Zdroj: Flickr

Po tom, ako sa zapálené lampióny vznesie k oblohe, môže vystúpiť až do výšky jedného kilometra. To je dôvod, prečo sa nesmú vypúšťať v okruhu menšom ako päť kilometrov od letísk. Okrem toho vzniká riziko požiaru a tak pri hromadnom vypúšťaní musia byť upovedomení hasiči. Vo všeobecnosti by ste ale mali zvoliť také lampióny, ktoré sú vyrobené z materiálu, ktorý je nehorľavý, prípadne horí len veľmi krátku dobu. Aj napriek tomu by sa však nemali vypúšťať v čase sucha a v blízkosti stromov predovšetkým keď je veterno.

Zdroj: Flickr

Lietajúce svetielká však so sebou nesú ešte viac rizík. Okrem toho, že znečisťujú životné prostredie a odporúča sa voliť také, ktoré sú vyrobené z rozložiteľných materiálov. Aj v prípade takých však stále ostáva drôt, ktorý je veľmi nebezpečný pre zvieratá. Tie sa na ňom môžu veľmi jednoducho zraniť. 

 

 

Zdroj: The Guardian

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Žene na ultrazvuku zistili, že okrem bábätka má v bruchu ešte niečo väčšie. Nebudete veriť, čo to bolo...
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*