Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len pre silné žalúdky! 4 neuveriteľné transplantácie tváre

Vďaka modernej medicíne si títo ľudia môžu svoj život opäť užívať naplno! Transplantácie tváre im opäť vrátili to, čo stratili kvôli strašným nehodám!

Richard Lee Norris

tumblr_mc33ptZbe31rvasb6

Tvár mal znetvorenú celých 15 rokov. Vo veku 22 rokov sa  strelil sám do tváre po tom, čo sa pohádal so svojou matkou. Nevychádzal takmer vôbec von, a ak áno, tak len s lyžiarskou maskou na tvári. Pred dvomi rokmi však podstúpil náročnú, 36 – hodinovú operáciu. Richardovi pred operáciou chýbali zuby, nos a časť jazyka. Dokonca stratil čuch.

Isabelle Dinoire

transplantácie

Táto žena bola dohryzená labradorom po tom, čo sa predávkovala práškami v roku 2005. Jej pes Tania ju natoľko miloval, že k nej prišiel a začal ju škrabať, oblizovať a hrýzť čím sa ju pravdepodobne snažil prebudiť. Po tomto incidente ostala bez pier, časti nosa a brady.

Dallas Wiens

Dallas-Wiens-avant-apres-la-greffe_inside_full_content_pm_v8

Dallas bol znetvorený v roku 2008 pri styku s vedením vysokého napätia, ktoré ho zasiahlo priamo do tváre. Ostal slepý, bez nosa, obočia a pier. V transplantačnom tíme, ktorý mu vrátil jeho ‚tvár‘ bolo 30 lekárov a operácia trvala 15 hodín.  Zrak sa mu však nikdy nepodarilo obnoviť, no výsledok je aj tak neuveriteľný.

Onni Culp

transplantácie

Takto znetvorená ostala po streľbe od jej manžela.  Po tomto incidente podstúpila 30 operácii, ktoré jej pomohli k vzhľadu, aký môžete vidieť na obrázku. Lekári museli zobrať časti jej rebier, hornú čeľusť, kožu zo stehna a dokonca časti tváre jednej ženy, ktorá práve vtedy zomrela, aby dosiahli tento výsledný vzhľad.

Zdroj: dailymail.co.ukoddee.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií