Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Leyenová navštívi Kyjev a prejaví tým podporu zo strany EÚ, bude diskutovať aj so Zelenským

Predsedníčka Európskej komisie okrem iného oznámila, že blok poskytne 100 miliónov eur na výstavbu zničených škôl na Ukrajine.

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová oznámila, že v stredu navštívi Kyjev s cieľom ukázať podporu bloku Ukrajine v jej boji proti ruskej invázii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Von der Leyenová, oblečená v ukrajinských farbách, počas svojho prejavu o stave únie okrem iného uviedla, že Európska únia (EÚ) pomôže Ukrajine aj tým, že otvorí svoj jednotný trh ďalším ukrajinským produktom a podrobnosti prediskutuje s prezidentom Volodymyrom Zelenským.

EÚ už Ukrajine od februárového začiatku ruskej invázie poskytla pomoc v hodnote miliárd eur a Von der Leyenová v stredu oznámila, že blok poskytne aj 100 miliónov eur na výstavbu zničených škôl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: Webnoviny.sk – Leyenová navštívi Kyjev a prejaví tým podporu zo strany EÚ, bude diskutovať aj so Zelenským © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií