Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lukašenko zagratuloval Ukrajine pri príležitosti Dňa nezávislosti, zaželal jej pokojné nebo a silu

Bielorusko je spojencom Ruska a bolo jedným z východzích bodov začiatku invázie na Ukrajinu spred pol roka.

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v stredu zagratuloval Ukrajincom pri príležitosti Dňa nezávislosti Ukrajiny a zaželal im „pokojné nebo, toleranciu, odvahu, silu a úspech v obnovení dôstojného života“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo vyhlásení na prezidentskej webstránke, na ktoré sa odvoláva televízia CNN, uviedol, že je presvedčený, „že dnešné rozpory nedokážu zničiť stáročný základ úprimných dobrých susedských vzťahov medzi národmi oboch krajín“. Bielorusko sa bude podľa jeho slov aj naďalej zasadzovať za zachovanie harmónie a rozvoj priateľských vzájomne rešpektujúcich kontaktov na všetkých úrovniach.

Ako pripomína CNN, Bielorusko je spojencom Ruska a bolo jedným z východzích bodov začiatku invázie na Ukrajinu spred pol roka. Na jeho území sa nachádza široká škála ruských zbraní a ukrajinskí predstavitelia hlásia nárast rozmiestnenia ruských rakiet na leteckej základni v Bielorusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukašenko zagratuloval Ukrajine pri príležitosti Dňa nezávislosti, zaželal jej pokojné nebo a silu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií