fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda podnikla úspešnú protiofenzívu neďaleko Kryvého Rihu

Bolo zlikvidovaných 63 útočníkov a 19 kusov nepriateľskej techniky.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské sily podnikli úspešný protiútok južne od Kryvého Rihu. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na tamojšieho najvyššieho vojenského predstaviteľa Oleksandra Vilkula.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Bolo zlikvidovaných 63 útočníkov a 19 kusov nepriateľskej techniky, vrátane moderných tankov T-72, viacnásobného odpaľovacieho raketového systému Grad, delostrelectva, vrtuľníkov a jedného lietadla SU-35,” uviedol Vilkul.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Povedal, že vnútorne vysídlené osoby z oblastí okupovaných Ruskom alebo napadnutých oblastí naďalej prichádzajú do Kryvého Rihu. „Do mesta naďalej prichádzajú utečenci. V meste je už viac ako 45-tisíc oficiálne registrovaných utečencov, v skutočnosti je to však viac ako 60-tisíc,” povedal Vilkul.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda podnikla úspešnú protiofenzívu neďaleko Kryvého Rihu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií