fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mali ste odloženú splatnosť poistného? Sociálna poisťovňa upozorňuje, že termín na zaplatenie čoskoro vyprší

Pri úhrade poistného za júl 2020 je potrebné uviesť špecifický symbol v štandardnom tvare 072020.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Podnikateľským subjektom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktoré počas pandémie v minulosti požiadali Sociálnu poisťovňu o odklad poistného za júl 2020, sa blíži odložená splatnosť tohto poistného.

Odložené poistné za júl 2020 musia zaplatiť najneskôr 30. septembra tohto roka. Sociálna poisťovňa ich na tento termín upozorní pripomínajúcim e-mailom. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Viac o téme: Koronavírus

Pri úhrade poistného za júl 2020 je potrebné uviesť špecifický symbol v štandardnom tvare 072020. Následne úhradu vykonať na číslo účtu príslušnej pobočky, ktoré sú zverejnené na webovej stránke Sociálnej poisťovne. Potrebné je tiež použiť správny variabilný symbol.

Sociálna poisťovňa v týchto dňoch posiela SZČO a zamestnávateľom e-mailové správy, v ktorých ich priamo upozorní na úhradu odložených platieb poistného za júl 2020 do konca septembra tohto roka.

Viac k témam: COVID-19, Poistné, SZČO Samostatne zárobkovo činná osoba
Zdroj: Webnoviny.sk – Mali ste odloženú splatnosť poistného? Sociálna poisťovňa upozorňuje, že termín na zaplatenie čoskoro vyprší © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Matovičov zákon o krúžkovnom vrátila prezidentka Čaputová poslancom. Ak prelomia jej veto, návrh skončí na Ústavnom súde
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií