fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia uvalí na Rusko ďalšie sankcie, chystá sa aj zastropovanie cien ropy

V novom sankčnom balíku sa tiež navrhuje zákaz poskytovania európskych služieb Rusku.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Nový balík sankcií voči Rusku, ktorý navrhla Európska komisia, položí „právny základ“ pre zastropovanie cien ruskej ropy. Ako referuje spravodajský web CNN, v stredu to povedala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tá povedala, že zastropovanie cien ropy, ktoré už bolo dohodnuté na úrovni krajín G7, „na jednej strane pomôže znížiť príjmy Ruska a na druhej strane udrží globálny trh s energiou stabilný“. „Takže dnes v tomto balíku kladieme právny základ pre tento strop cien ropy,“ povedala šéfka Európskej komisie.

V novom sankčnom balíku sa tiež navrhuje zákaz poskytovania európskych služieb Rusku a zákaz pre občanov EÚ zastávať posty v riadiacich orgánoch ruských štátnych podnikov.

„Rusko by nemalo ťažiť z európskych znalostí a odbornosti,“ povedala Von der Leyenová. Dodala, že sankcie sa dotknú aj osôb zodpovedných za usporiadanie „pseudoreferend“ na okupovaných územiach Ukrajiny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia uvalí na Rusko ďalšie sankcie, chystá sa aj zastropovanie cien ropy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ku Kyjatickým hračkám či Modranskej majolike pribudnú aj remeselné výrobky, vláda súhlasí s označovaním ich pôvodu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií