fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realita

Aktuálne prebieha výber dočasného generálneho riaditeľa spomedzi interných manažérov Slovenskej pošty.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Post generálneho riaditeľa štátnej spoločnosti Slovenská pošta, a. s., už ďalej nebude zastávať Martin Ľupták. Hnutie Sme rodina o tom informovalo v utorok večer s tým, že mu uplynul mandát a ako dôvod uviedlo zmenu politickej reality.

Ministerstvo dopravy a výstavby zároveň bezodkladne začne výberové konanie na uvoľnenú pozíciu. Aktuálne prebieha výber dočasného generálneho riaditeľa spomedzi interných manažérov Slovenskej pošty.

„Ďakujeme za jeho prácu a za odštartovanie historicky najväčšej reformy pošty. V záujme zachovania kontinuity bude aj naďalej pôsobiť na Slovenskej pošte ako predseda predstavenstva,” uviedol o Ľuptákovi predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) vymenoval Ľuptáka na čelo štátnej poštovej spoločnosti s účinnosťou od decembra 2020. Rezort a minister, ani samotná Slovenská pošta sa k personálnej zmene v jej vedení zatiaľ nevyjadrili.

Viac k témam: Generálny riaditeľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realita © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kresťanskí demokrati žiadajú Doležala a Sulíka vysvetliť prideľovanie dotácií na podporu kreatívneho priemyslu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií