fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marcel Vrchota chce aj v októbri obhájiť post starostu mestskej časti Košice – Západ

Vrchota chce zabojovať aj o miesto poslanca mesta aj Košického kraja.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Súčasný starosta mestskej časti Košice – Západ Marcel Vrchota chce v tohtoročných jesenných voľbách obhájiť svoj post. Na štvrtkovej tlačovej konferencii oznámil aj kandidatúru na poslanca mesta a Košického samosprávneho kraja (KSK). Dôveru a podporu mu prišiel vyjadriť poslanec Národnej rady SR, jeho stranícky kolega Jozef Kanuščák (SaS).

V kandidatúre na post starostu má Vrchota podporu koalície Sloboda a Solidarita, Aliancia, Progresívne Slovensko, Za ľudí, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Na post poslanca Košického samosprávneho kraja ho podporuje koalícia Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Dobrá voľba a umiernení. Informovala o tom jeho volebná manažérka Renáta Zolnaiová.

Priority programu

Vrchota chce v rámci svojho programu v najbližších štyroch rokoch klásť prioritu na oblasti parkovania, odpadového hospodárstva, ochrany a obnovy zelených priestranstiev, bezpečnosti, podpory komunitného života a dobrého hospodárenia v ekonomicky zložitých časoch.

Veľký počet áut a nedostatok parkovacích miest dlhodobo sužuje našu mestskú časť, preto budem podporovať návrhy mesta Košice na zavedenie rezidentského parkovania a budovania garážových parkovacích domov na Terase,“ uviedol súčasný starosta najväčšej mestskej časti.

Prečítajte si tiež:
Dubnica nad Váhom bude mať nové workoutové ihrisko, postavia ho v areáli školy

Mandát poslanca kraja

Miesto poslanca mestského zastupiteľstva bude obhajovať po prvýkrát. Mandát poslanca kraja považuje za príležitosť presadzovať záujmy Košíc a okolia v rámci celého kraja, a tým prispieť k ich napredovaniu a rozvoju.

Zmysel kandidatúry na poslanca mesta a kraja vidí najmä v tom, že môže ovplyvniť rozhodnutia na mestskej a krajskej úrovni, ktoré sa dotýkajú mestskej časti a jej fungovania.

Mám záujem, aby sa o veciach, ktoré nie sú riešené, hovorilo viac, a aby mestská časť a celý okres Košice II získali viac podpory, ktorá pomôže ich rozvoju,“ dodal.

Viac k témam: Kandidát na primátora, Komunálne voľby 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Marcel Vrchota chce aj v októbri obhájiť post starostu mestskej časti Košice – Západ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií