fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marek Para bude vyšetrovaný na slobode, prokurátor s návrhom na kolúznu väzbu na súde nepochodil

Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné a o sťažnosti bude 2. mája rozhodovať Najvyšší súd SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Obvinený advokát Marek Para bude podľa rozhodnutia Špecializovaného trestného súdu stíhaný na slobode. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, prokurátor podal voči nemu sťažnosť.

Obavy z marenia vyšetrovania

Prokurátor navrhoval pre Mareka Paru kolúznu väzbu, a to pre obavy, že bude mariť vyšetrovanie. O sťažnosti rozhodne 2. mája Najvyšší súd SR. Informoval o tom média advokát obvineného Michal Mandzák.

Mandzák podotkol, že z odôvodnenia sudcu pre prípravné konanie vyplýva, že všetci dôležití svedkovia boli vypočutí. „Boli vypočutí po začatí trestného stíhania. Je to procesná výpoveď. Takže nie je možnosť, ani teoretická, žiadnym spôsobom mariť trestné konanie,“ objasnil. Ich výpovede sú podľa neho zafixované.

Účelové obvinenie

Marek Para pre média uviedol, že svoje obvinenie vníma ako účelové. Tiež podotkol, že vo väzbe je ďalší obhajca – advokát.

„Je to jeden z popredných procesných advokátov. Tu musí aj komora začať jednoznačne vyvodzovať stanoviská. Musí sa podieľať na preskúmavaní týchto vecí,“ povedal.

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Marek Para bude vyšetrovaný na slobode, prokurátor s návrhom na kolúznu väzbu na súde nepochodil © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zuzana Plačková a jej manžel už nie sú obvinení, rozhodla Generálna prokuratúra
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií