Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovičov prorodinný balíček ide na Ústavný súd SR. Čo kritizuje prezidentka Čaputová?

Návrh na posúdenie prorodinného balíčka prezidentka Zuzana Čaputová odošle Ústavnému súdu SR na budúci týždeň.

9.7.2022 (Webnoviny.sk) – Návrh na posúdenie legislatívy upravujúcej prorodinný balíček Ústavným súdom SR je už podľa slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej napísaný. Ako uviedla v sobotňajšej debate s moderátorom Štefanom Hríbom na trenčianskom hudobnom festivale Pohoda, na budúci týždeň ho odošle na ústavný súd.

Viac o téme: Prorodinný balíček

Čaputová opätovne kritizovala rýchlosť procesu, ktorý sprevádzal prijatie zákona o financovaní voľného času dieťaťa. „Myslím si, že je správne a fér, aby sa na proces prijatia a hmotnoprávne nedostatky, ktoré sme identifikovali, pozrel ústavný súd, a raz a navždy zarámcoval, či je toto v Slovenskej republike možné, alebo nie. Išlo o 1,2 miliardy eur schválených za šesť dní v parlamente, a navyše s pomocou fašistov,“ podotkla Čaputová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pohoda 2022 (fotografie)

Podľa hlavy štátu sa od novej vlády v čase jej vzniku očakávalo, že bude hrádzou proti fašizmu. „Toto však nie je hrádza, to je kolaborácia s fašizmom. Pre mňa to bol veľmi dôležitý medzník v mojom vnímaní koalície. Situácia na Slovensku si vyžaduje reštart. Dúfam, že po reštarte bude kolaborácia s fašistami raz a navždy minulosťou,“ dodala prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Prezident SR, Prorodinný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičov prorodinný balíček ide na Ústavný súd SR. Čo kritizuje prezidentka Čaputová? © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií