fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

McDonald’s za tretí kvartál vykázal silné tržby, môžu za to aj zvýšené ceny

Počas júla až septembra sa tržby firmy v reštauráciách otvorených najmenej rok zvýšili o 9,5 %.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť McDonald’s prevádzkujúca sieť reštaurácií za tretí kvartál vykázala silné tržby, keďže zvýšila ceny. Globálne tržby na porovnateľnom základe, čiže v reštauráciách otvorených najmenej rok, počas júla až septembra stúpli o 9,5 percenta.

Firma tak výrazne prekonala prognózu analytikov oslovených v prieskume FactSet, ktorí odhadovali, že na porovnateľnom základe sa globálne tržby firmy zvýšia o 5,8 percenta.

Celkové tržby spoločnosti McDonald’s v treťom štvrťroku klesli o 5 percent na 5,87 miliardy dolárov. Boli však vyššie v porovnaní s predpoveďou analytikov, ktorí očakávali, že budú v objeme 5,7 miliardy dolárov. Tržby siete reštaurácií v zahraničí poškodil silný dolár.

Čistý zisk firmy McDonald’s za júl až september oslabil o 8 percent na 1,98 miliardy dolárov čiže 2,68 dolára na akciu. Zisk na akciu o jeden cent prekonal prognózu trhu. Akcie spoločnosti McDonald’s vo štvrtok pred otvorením riadneho obchodovania na burze zdraželi o viac ako 3 percentá.

(1 EUR = 1,0037 USD)

Viac k témam: FactSet, Reštaurácie, Tržby
Zdroj: Webnoviny.sk – McDonald’s za tretí kvartál vykázal silné tržby, môžu za to aj zvýšené ceny © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Uhlerová vyzýva vládu na väčšiu pomoc osamelým matkám, mnohé zarábajú v hrubom do 650 eur
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií