fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Uhlerová vyzýva vládu na väčšiu pomoc osamelým matkám, mnohé zarábajú v hrubom do 650 eur

Podľa viceprezidentky Konfederácie odborových zväzov SR Moniky Uhlerovej je nevyhnutné, aby sa pomoc vlády zamerala práve na osamelé matky s deťmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Osamelé matky s deťmi na Slovensku patria medzi najzraniteľnejšie a najohrozenejšie skupiny. Na utorkovej tlačovej besede to uviedla viceprezidentka Konfederácie odborových zväzov SR Monika Uhlerová.

Upozornila na to, že len s matkou v súčasnosti žije takmer pol milióna detí. „Je nevyhnutné, aby sa pomoc vlády zamerala na tieto skupiny,” povedala.

Ženy podľa Uhlerovej najčastejšie zarábajú v hrubom do 650 eur alebo od 650 eur do 1 100 eur. Ide o mzdové pásma s prevahou žien. Nižšie mzdy pre ženy sú podľa viceprezidentky KOZ cenou za materstvo a starostlivosť o rodinu. Ženy pritom vykonávajú aj neplatenú domácku prácu.

Viceprezidentka KOZ upozornila na to, že v niektorých krajinách sa mzdové rozdiely medzi mužmi a ženami riešia aj legislatívne. Ako príklad uviedla Švajčiarsko, ktoré zákonom stanovuje najviac 5-percentný rozdiel medzi mzdou muža a ženy.

„Ak sa táto hranica prekročí, zamestnávateľ sa nemôže uchádzať o verejné zákazky,” povedala. Predsedníčka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná poukázala na to, že nízka mzda u ženy generuje pri odchode na penziu jej nízky dôchodok.

Prečítajte si tiež:
Matovič obvinil Sulíka zo šírenia bludov. Odmietol tvrdenia, že navýšením daňového bonusu poškodia najchudobnejším (video)

Viac k témam: materstvo, osamelé matky
Zdroj: Webnoviny.sk – Uhlerová vyzýva vládu na väčšiu pomoc osamelým matkám, mnohé zarábajú v hrubom do 650 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií