Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najskôr San Francisco, teraz Mexiko. Plastom postupne odzváňa, ako prvé odstránia plastové tašky

Naša závislosť od plastov dosahuje vrchol. Všade, kam sa pozrieme, samý plast. Je potrebné s tým niečo robiť.

Pokračovanie pod reklamou

Hovoria si to aj mestá, ktoré sa snažia presadzovať zákony na obmedzenie používania plastov a ich dodávok z iných krajín. Nedávno to bolo San Francisco, ktoré ešte v roku 2014 zakázalo predaj plastových tašiek a plastovej penovej výplne. V súčasnosti sa k nim pridajú i plastové fľaše. Za nerešpektovanie hrozia pokuty do výšky 1000 dolárov.

K San Franciscu sa pridalo i Mexiko

Na štvrtkovom hlasovaní sa zúčastnilo 51 poslancov. Všetci okrem jedného, ktorý sa zdržal hlasovania, boli za. Hlasovali za zachovanie životného prostredia, zmenu klímy, ekologickú ochranu a ochranu zvierat. Cieľom je, aby od roku 2020 výrobcovia a priemyselné odvetvia postupne nahrádzali jednorazové plastové výrobky biologicky rozložiteľnými. Plánujú začať plastovými taškami a pokračovať jednorazovými plastovými taniermi, pohármi a príborom.

Zákaz plastových tašiek v Mexiku nadobudne účinnosť v decembri 2020, po ňom by v januári 2021 mal nasledovať zákon o zákaze plastových slamiek, riadov, balónov a iných produktov na jedno použitie, píše sa na spravy.pravda.sk.

Pokračovanie pod reklamou

Podľa ministerky životného prostredia Mariny Robles García je toto opatrenie nevyhnutné, aby motivovalo podniky k prechodu na ekologickejšie výrobky a aby sa tak znížilo množstvo odpadu, ktoré mesto produkuje.

Pevne veríme, že túto iniciatívu budú nasledovať i ďalšie mestá a plastom čoskoro nadobro odzvoní. O ďalších novinkách z tejto oblasti vás budeme priebežne informovať.

Zdroj: upsocl.comspravy.pravda.sk

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií