fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MH Manažment bude od mája viesť Marianna Ondrová, do budúcnosti si stanovila jasné priority

Pokračovať chce v projektovej súťaži návrhov pre obnovu a rozvoj Kúpeľov Sliač alebo v odpredaji minoritných podielov v spoločnostiach SAD

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2022 (Webnoviny.sk) – Novou predsedníčkou predstavenstva štátnej akciovej spoločnosti MH Manažment je od mája Marianna Ondrová. Na poste nahradila Ľuboša Lopatku, ktorý už pôsobí ako generálny riaditeľ nemocnice Bory. Ondrová doteraz zastávala funkciu členky predstavenstva MH Manažment.

Stopercentným akcionárom firmy je Ministerstvo hospodárstva SR, ide o nástupnícku spoločnosť zrušeného Fondu národného majetku.

„Medzi moje priority bude patriť pokračovanie v projektovej súťaži návrhov pre obnovu a rozvoj Kúpeľov Sliač, odpredaj minoritných podielov v spoločnostiach SAD ako aj ďalšie kroky potrebné na napĺňanie vízie postupného ukončovania činnosti MH Manažmentu,“ zdôraznila Ondrová. K 1. máju zároveň zlúčením šiestich štátnych teplární vznikla spoločnosť MH Teplárenský holding.

Vedenie teplární sa zefektívnilo

Jednotlivé teplárne stratili právnu subjektivitu a budú z právneho hľadiska riadené tromi členmi predstavenstva, v dozornej rade budú tiež traja členovia. Generálnym riaditeľom holdingu je Marcel Vrátný.

Vďaka týmto zmenám sa výrazne zoštíhlilo a zefektívnilo vedenie štátnych teplární. Tiež sa zredukovala administratíva. Z pohľadu prevádzkového hospodárskeho výsledku celá skupina dosiahla EBITDU na úrovni 50 mil. eur, čo je nárast o 39 % oproti roku 2020.

Prečítajte si tiež:
Rodiny s nezaopatrenými deťmi si prilepšia, dostanú jednorazovo zvýšený prídavok

Chcú byť lídrom v inováciách a OZE

Ako doplnil samotný holding, aktuálne je najväčšou teplárenskou spoločnosťou na slovenskom trhu.

„Som presvedčený, že sa staneme lídrom v oblasti využívania inovácií a obnoviteľných zdrojov energie, budeme atraktívnym zamestnávateľom a zintenzívnime digitalizáciu našich procesov. Chceme byť vlajkovou loďou v energetických službách a vďaka aktívnej a slušnej obchodnej politike ponúkať našim zákazníkom dlhodobo udržateľné ceny služieb,“ povedal pri tejto príležitosti Vrátný.

Zdroj: Webnoviny.sk – MH Manažment bude od mája viesť Marianna Ondrová, do budúcnosti si stanovila jasné priority © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií