fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rodiny s nezaopatrenými deťmi si prilepšia, dostanú jednorazovo zvýšený prídavok

Šéf rezortu práce a sociálnych vecí Milan Krajniak tiež pripustil, že vláda najviac ohrozeným skupinám ľudí pomôže aj na jeseň tohto roka.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Jednorazovo zvýšený prídavok na dieťa v sume 100 eur by mali rodiny s nezaopatrenými deťmi dostať v júni tohto roka. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

„Všetky legislatívne návrhy pôjdu na rokovanie vlády na budúci týždeň, mne stačia len nariadenia vlády, nepotrebujem k tomu meniť zákony,” povedal. Šéf rezortu práce a sociálnych vecí tiež pripustil, že vláda najviac ohrozeným skupinám ľudí pomôže aj na jeseň tohto roka. „Uvidíme na jeseň, či sa podarí inflačné tlaky znížiť,” povedal.

V tomto roku sa prídavok na dieťa jednorazovo zvýši zo súčasných 25,88 eura na 100 eur. Na tento účel vláda vynaloží 83 miliónov eur. Prídavok sa zvýši pre 661-tisíc rodičov, ktorí majú 1,1 milióna nezaopatrených detí. Bude sa to týkať všetkých nezaopatrených detí bez ohraničenia veku. Príspevok v sume 100 eur dostanú aj rodiny v hmotnej núdzi, seniori, ktorým nevznikol nárok na starobný dôchodok, opatrovatelia, osobní asistenti a náhradní rodičia.

Viac k témam: Prídavok na dieťa
Zdroj: Webnoviny.sk – Rodiny s nezaopatrenými deťmi si prilepšia, dostanú jednorazovo zvýšený prídavok © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinky na Slovensku obsadzujú pracovné pozície s nižšou kvalifikáciou, dôvodom je jazyková bariéra
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií